Darbo partija toliau lyderiauja, ant kulnų lipa konservatoriai ir socialdemokratai – apklausa

Darbo partija, kaip ir prieš mėnesį, tebėra populiariausia, tačiau jai į nugarą alsuoja konservatoriai ir socialdemokratai, atsiliekantys nuo lyderės mažiau nei vienu procentiniu punktu.
Jei Seimo rinkimai Lietuvoje vyktų artimiausią savaitgalį, už opozicinius populistus „darbiečius“ balsuotų 8,1 proc. apklaustų Lietuvos gyvetojų. Prieš mėnesį tokių buvo 10,8 proc.

Dešinioji opozicinė Tėvynės sąjunga pakilo į antrą vietą su 7,6 proc. paramos (prieš mėnesį 7,4 proc.), palikdama trečioje valdančiuosius socialdemokratus su 7,3 proc. (8,1 proc.) rėmėjų.

Kaip rodo BNS užsakymu RAIT atlikta apklausa, šių trijų partijų populiarumas skiriasi vos nepilnu vienu procentiniu punktu, kai leidžiama rezultatų paklaida yra 3 proc.

Opozicinė populistų partija „Tvarka ir teisingumas“ su 5,9 proc. (8,1 proc.) ketinančių balsuoti už ją užbaigia sąrašą tų partijų, kurios įveiktų 5 proc. barjerą, kad patektų į parlamentą pagal proporcinę rinkimų sistemą.

Už šios ribos lieka dar sumažėjusio populiarumo valstiečiai liaudininkai, liberalcentristai, krikdemai, kurie surinktų po 1,7 proc., Naujoji sąjunga ir „Jaunoji Lietuva“ – 1,4 proc., Pensininkų partija su 1,3 proc. bei nė procento nesurinksiančios Lenkų rinkimų akcija – 0,8 proc., Centro partija – 0,5 proc., Pilietinės demokratijos partija – 0,4 proc., Liberalų sąjūdis ir Rusų sąjunga – po 0,2 proc. balsų.

Dar labiau – nuo 26,7 proc. iki 36,4 proc. – padaugėjo neapsisprendusių, už kurią partiją balsuoti, bei išvis neketinančių balsuoti – nuo 21,6 proc. iki 23,4 proc.

25-34 m. metų apklaustieji bei asmenys, turintys mažiausią perkamąją galią (iki 500 Lt vienam šeimos nariui per mėn.), dažniau teigė, kad savo balsą atiduotų Darbo partijai.

Balsuosiantys už Tėvynės sąjungą dažniau minėjo vyriausi 64-74 metų apklaustieji bei turintieji aukštąjį išsilavinimą.

Neapsisprendusių už kurią partiją balsuoti daugiau buvo tarp asmenų su pradiniu ar pagrindiniu išsilavinimu, neketina balsuoti Seimo rinkimuose dažniau 35-44 m. amžiaus gyventojai, taip pat žmonės, gyvenantys vidutinio dydžio ir didesniuose (30 001 – 190 000 gyv.) miestuose.

Reprezentatyvi anketinė apklausa atlikta vasario 29 – kovo 13 dienomis tiesioginio interviu būdu. Tyrimo metu apklausti 1037 respondentai, jo rezultatai atspindi visos Lietuvos gyventojų nuomones bei pasiskirstymą pagal amžių, lytį, gyvenamąją vietą, išsimokslinimą, perkamąją galią.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks šiemet spalį. Pagal proporcinę rinkimų sistemą vienoje visą Lietuvos teritoriją apimančioje daugiamandatėje rinkimų apygardoje į Seimą išrenkama 70 parlamentarų, likę renkami 71-oje daugiamandatėje apygardoje – jose balsuojama ne už partijų pateiktą sąrašą, bet už konkrečius asmenis.

Iš viso Seime yra 141 vieta.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.