Viktoras Muntianas antradienį paliko Seimo pirmininko postą. Jo atsistatydinimui pritarė dauguma iš posėdyje dalyvavusių parlamentarų.
Už „įšaldyto” Pilietinės demokratijos lyderio atsistatydinimą balsavo 110 iš 117 posėdyje dalyvavusių Seimo narių. 3 parlamentarai susilaikė.
Iš viso Seime yra 141 narys.
Traukdamasis iš Seimo pirmininko posto, V.Muntianas iš tribūnos pažėrė kritikos buvusiam bendrapartiečiui, finansinėmis machinacijomis įtariamam Darbo partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui.
„Turiu, visų pirma, atsiprašyti jūsų, kad padariau kažką ne taip. (…) Žinoma, turiu pasakyti, kad nustebino ir kitas dalykas. Tie procesai, kurie vyksta šalia viso to, šalia mano to klaidingo veiksmo, tie procesai, kurie susiję su naujom formuotėm, su naujais iš įtakingų politikų iš šėšėlinių pinigų, iš užsakomosios žiniasklaidos. Siekiama suformuoti Lietuvos atitinkamą įvaizdį, žinoma siekiant jį pateikti ateinančiuose rinkimuose. (…)Visuomenė suglumusi, nes tas pats žmogus, kuris karščiau negu kiti nekentė Lietuvos iš Maskvos, šiandien myli Lietuvą karščiau nei kiti iš Kėdainių”, – antradienį parlamentarams sakė atsistatydinęs politikas.
Nuo Darbo partijos atskilusios Pilietinės demokratijos partijos lyderis V.Muntianas, kurio įgaliojimai laikinai suspenduoti, kartojo ankstesnius savo pareiškimus, esą tapo darbiečių lyderio V.Uspaskicho ir socialliberalo Antano Valionio užkulisinių susitarimų taikiniu.
Apie A.Valionio kelionę į Kėdainius pas namų arešte esantį V.Uspaskichą buvo praneša tuo metu, kai socialliberalai derėjosi dėl prisijungimo prie valdančiosios socialdemokratų, valstiečių liaudininkų, liberalcentristų ir pilietininkų koalicijos.
Pilietininkas leido suprasti, kad „įtakingi politikai” įtakojo ir galbūt mokėjo už „viešųjų ryšių akciją” prieš V.Muntianą. Pasak jo, nusižengimas buvo įvykdytas kur kas anksčiau, nei Kauno korupcijos skandale tiriami įvykiai.
V.Muntianas netiesiogiai minėjo, esą A.Valionis jam grasinęs išversti iš Seimo vadovo kėdės. Tai įvykę ne tik Seimo koridoriuose, kai V.Muntianas atsisakė parlamento posėdyje transliuoti nužudytojo savanorio Juro Ambromavičiaus kalbą, bet ir paties V.Muntiano kabinete.
„Tą, ką aš miniu ir tą, ką aš kalbu, yra ne tik tas įvykis, apie kurį jūs paminėjote ir apie kurį jūs kalbėjote garsiai Seimo koridoriuose ir buvo pokalbis mano kabinete. Aš manau, kad mano kabinetas yra kontroliuojamas ir, jeigu, tarkim, reikalas bus, matomai, galima pasiklausyti visų tų pokalbių”, – sakė pilietininkas.
Tuo metu A.Valionis iš posto besitraukiančio politiko žodžius suprato kaip kaltinimą šantažu ir žada kreiptis į „atitinkamas institucijas”, kad būtų pateikti Seimo pirmininko paminėti įrašai.
V.Muntianas parlamento vadovo kėdę palieka po to, kai žiniasklaidoje pasirodė įtarimų, jog jis galėjo duoti kyšį korupcija įtariamam aukšto rango Kauno valdininkui.
Žiniasklaida pranešė apie vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas Seimo vadovo ir žemės sklypų skandale figūruojančio Kauno apskrities viršininko pavaduotojo Virginijaus Vizbaro susitikimas. Įraše esą užfiksuota, kaip V.Muntianas klausia valdininko, kiek jis skolingas už padarytą paslaugą, vėliau išsiima piniginę ir iš jos ištraukia į pinigus panašius popierėlius.
Pilietinės demokratijos partijos įkūrėjas V.Muntianas kalba apie politinį susidorojimą ir kaltę neigia, aiškindamas, jog grynais pinigais sumokėjo už legalią žemės nuosavybės dokumentų tvarkymo paslaugą. Tačiau jis pripažįsta „paklydęs” ir sako, kad darkart panašia veikla neužsiimtų.
V.Muntianas į Seimo pirmininko postą buvo išrinktas, kai parlamentas 2006 metų balandį iš šių pareigų atstatydino Naujosios sąjungos vadovą Artūrą Paulauską.
Į Seimą politikas pateko kaip Darbo partijos atstovas, vėliau dalis „darbiečių” paliko partiją ir įkūrė Pilietinės demokratijos partiją, kurios vadovu tapo V.Muntianas.
Šiuo metu V.Muntianas partijos vadovo kėdę yra laikinai perleidęs Algimantui Matulevičiui.
Pilietinės demokratijos partija kartu su socialdemokratais, socialliberalais, liberalcentristais ir valstiečiais liaudininkais Seime sudaro valdančiąją koaliciją.
A.Muntianui, jei nebūtų atsistatydinęs pats, grėsė interpeliacija, kurią organizavo buvę jo bendražygiai iš Darbo partijos frakcijos.
Naujojo Seimo pirmininko rinkimai numatyti vėliau antradienį. Realiausiu kandidatu laikomas socialdemokratas Česlovas Juršėnas, dabar einantis Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo pareigas.
tai juk nieko naujo. Dvigubi standartai yra musu laiku Lietuvoje norma. Is operatyvines medziagos parinko reikiama epizoda ir per „valstybininku” laikrasti komsomolke paskelbe. Tokia Maximos ir uspaskio pinigu tikroji valdzia. Aisku, kaip nustate Vilniaus I-asis teismas, tai yra mano nuomone.