Liustracijos komisijoje – permainų vėjai

Liustracijos komisijoje vėl kadrų kaita – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) penktadienį planuoja svarstyti naujo nario Algimanto Urmono kandidatūrą vietoj pasitraukusio iš komisijos politologo Antano Kulakausko.
66-erių A.Urmonas yra Mykolo Romerio universiteto (MRU) teisės fakulteto Administracinės teisės ir proceso katedros vedėjas. Teisės studijas kandidatas į Liustracijos komisiją yra baigęs Vilniaus universitete (VU), apsirantūrą – trečiosios pakopos studijas – neakivaizdžiai baigė Prokuratūros institute Maskvoje.

Šiuo metu komisijoje yra 3 nariai: Generalinės prokuratūros deleguota prokurorė Rita Vaitekūnienė, Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovas Vytas Lengvenis bei Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro pasiūlytas komisijos senbuvis, teisininkas Petras Ragauskas.

Pagal įstatymą, į komisijos narius vieną kandidatą siūlo Generalinė prokuratūra, po du – VSD ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

A.Urmoną į komisiją siūlo VSD, o likusią laisvą vietą turi užpildyti Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Kaip pirmadienį BNS teigė NSGK pirmininkas Algimantas Matulevičius, jo žiniomis centras kandidatą jau turi pasirinkęs ir yra jį pateikęs VSD „patikrinimui“, bet iki Seimo komiteto siūlymas dar neatkeliavo.

VSD tikrina, ar siūlomas kandidatas gali gauti leidimą dirbti su slapta informacija. Komisijos narius ir pirmininką NSGK pritarimu skiria bei atleidžia VSD vadovas.

Pastaruoju metu vadinamoji Liustracijos komisija byrėjo ir negalėjo realiai vykdyti savo veiklos.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, komisija veikia visuomeniniais pagrindais. Politikai bandė įtvirtinti pataisas, kad komisijos veikla būtų finansuojama iš biudžeto, tačiau prezidentas vetavo vadinamąjį Liustracijos įstatymą, todėl pataisos atidėtos neribotam laikui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.