Jokia šalis negali leisti sau erzinti Kinijos, sako tibetiečių premjeras tremtyje

Jokia pasaulio valstybė negali leisti sau erzinti ekonomiškai įtakingą Kiniją dėl krizės Tibete, pareiškė tibetiečių vyriausybės tremtyje vadovas.
Indijoje įsikūrusios vyriausybės premjeras Samdhongas Rinpoche (Samdongas Rinpočė) sakė, kad spaudimui dėl didesnės religinės laisvės jo tėvynėje trukdo kapitalizmas ir „žmogaus moralės praradimas“.

„Tai realus klausimas. Vakarai tik remia Kiniją, nes mano, kad ji yra beribė rinka“, – vėlai trečiadienį interviu AFP sakė S.Rinpoche, kuris su žurnalistais kalbėjosi Šiaurės Indijos Dharamsalos mieste, kur gyvena tibetiečių dvasinis lyderis Dalai Lama.

Užsienio vyriausybės sako, kad Tibeto klausimas „labai brangus“ jų širdžiai, bet jos negali netekti Kinijos rinkos, nes Kinijos rinka yra „kartą per gyvenimą pasitaikanti galimybė“ jų žmonėms, pažymėjo jis.

„Tad tokia šiandienos tikrovė. Turime tai pripažinti. Niekas negali leisti sau erzinti Kinijos, (nes) bijo prarasti tą rinką, – tęsė jis. – Žinote, kapitalistai remia monolitinę totalitarinę Kinijos sistemą. Žmogaus moralės praradimas godžiai siekiant pinigų ir turto pakeitė visą pasaulį“.

S.Rinpoche, kuris yra budistų vienuolis, sakė, kad demonstracijos Tibeto sostinėje Lhasoje, kurios prasidėjo kovo 10 dieną, per nesėkmingo 1959 metų sukilimo prieš kinų valdymą metines, „labai, labai skyrėsi“ nuo ankstesnių sukilimų.

Pasak jo, Kinijos bandymai valdyti savo įvaizdį prieš ir per Pekino vasaros olimpiadą buvo sunkūs, nes dabar plačiai naudojamos naujos, pigios komunikacijos priemonės, tokios kaip internetas ir mobilieji telefonai.

„Šiandien galiu girdėti žmones, (Tibete) šaukiančius per mobiliuosius telefonus. Tad informacija pasiekia greičiau“, – pridūrė jis.

Kinija Tibete ir gretimuose regionuose surengė atsakomąją didelio masto saugumo operaciją, per kurią, kaip teigia vyriausybė tremtyje, žuvo maždaug 140 žmonių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.