Dėl neramumų Tibete pasidavė daugiau kaip 660 žmonių, sako Kinija

Kinija trečiadienį paskelbė, kad dėl kruvinų protestų Tibete ir gretimuose regionuose pasidavė mažiausiai 660 žmonių.
Daugiau kaip 280 žmonių teisėsaugos pareigūnams pasidavė po protestų prieš kinų valdymą Tibeto sostinėje Lhasoje, paskelbė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Kinijos pietvakarinės Sičuano provincijos Ngavos regione policijai pasidavė 381 pastarojo meto susirėmimuose dalyvavęs žmogus, pranešė valstybinis laikraštis „China Daily“.

„Dauguma tų, kurie išėjo į priekį, yra paprasti žmonės ir vienuoliai, kurie buvo apgauti ar priversti“, – sakė vietos komunistų lyderis Shu Tao (Šu Tao), kurį cituoja „China Daily“.

Lhasos prokurorai taip pat išdavė orderius areštuoti 29 žmones, esą dalyvavusius kovo 14 dienos protesto akcijoje Lhasoje, o policija paskelbė „labiausiai ieškomų“ asmenų sąrašą, kuriame – 53 pavardės, nurodo, „Xinhua“.

Tibeto vyriausybė tremtyje yra paskelbusi, kad per dvi neramumų savaites Tibete ir kaimyniniuose regionuose, kur gyvena daug tibetiečių, žuvo 140 žmonių, o Kinija paskelbė, kad žuvo 20 žmonių.

Protestai prieš Pekino valdymą Tibete Lhasoje prasidėjo kovo 10 dieną, minint nesėkmingo 1959 metų tibetiečių sukilimo metines.

Tačiau jie greit tapo smurtiniai ir išplito į kitus Kinijos regionus, o Kinijos valdžia dabar kaltinama pernelyg dideliu griežtumu slopinant demonstracijas.

Patikrinti minėtus skaičius labai sunku, nes Kinija uždraudė užsienio žurnalistams vykti į tuos regionus, kur vyko neramumai.

Tačiau pirmoji užsienio žurnalistų grupė, kurioje – maždaug 12 atrinktų žmonių, trečiadienį dalyvauja prižiūrimoje trijų dienų kelionėje į Lhasą.

Neramumai kilo Kinijai labai neparankiu metu, artėjant Pekino olimpiadai, kuri įvyks mažiau nei po penkių mėnesių, ir pasauliui stebint šią sparčiai augančią Azijos milžinę.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) antradienį neatmetė galimybės dėl kinų veiksmų boikotuoti Pekino olimpiados atidarymo ceremoniją.

Valdžiai griežtai kontroliuojant užsienio žiniasklaidos atstovų judėjimą Tibete ir šalia jo, Kinijos piliečiai reiškia pasipiktinimą tuo, ką vadina neteisingais užsienio žiniasklaidos pranešimais.

Užsienyje studijuojantys kinų studentai įsteigė tinklalapį „www.anti-cnn.com“, kuriame renka „šališkų ir neteisingų“ užsienio pranešimų įrodymus ir griežtai kritikuoja „Vakarų Goebbelso (Gebelso) nacių žiniasklaidą“, rašo „China Daily“. Josephas Goebbelsas (Jozefas Gebelsas) buvo vokiečių diktatoriaus Adolfo Hitlerio propagandos ministras.

„Pranešinėdama apie kovo neramumus Tibete Vakarų žiniasklaida dar kartą pademonstravo pasaulio žmonėms savo atstumiantį ir bjaurų tikrąjį veidą“, – rašoma minėtame tinklalapyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.