Seimo darbo grupė kol kas nepasiekė sutarimo dėl mokytojų algų

Į pirmąjį posėdį ketvirtadienį susirinkusi Seimo sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta sudėlioti į vieną tris skirtingus mokytojų atlyginimų kėlimo scenarijus, kol kas nepriartėjo prie tikslo ir kitame posėdyje dar tarsis su premjeru Gediminu Kirkilu ir finansų ministru Rimantu Šadžiumi.
Antradienį parlamentarai pritarė trims skirtingiems konservatorių, Liberalų sąjūdžio ir valdančiosios koalicijos pasiūlymams mokytojų atlyginimus didinti jau šį pavasarį ir nelaukti rugsėjo 1-osios, kai darbo užmokestis, kaip numatyta, kils 20 proc.

Konservatoriai mokytojų algas siūlo kelti 25 proc. nuo balandžio, o lėšų tikisi rasti apkarpius valstybės vadovų reprezentacines išlaidas, nutraukus Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pastato rekonstrukciją bei apribojus valstybinių institucijų turto įsigijimą. Tam, konservatorių skaičiavimais, reikėtų papildomų 190 mln. litų.

Liberalų sąjūdis siūlo pedagogų algas didinti 20 proc. nuo gegužės 1-osios paėmus trumpalaikę valstybės paskolą. Valstybei tektų skolintis apie 200 mln. litų.

Valdantieji žada 5 proc. darbo užmokesčio didėjimą nuo balandžio 15 dienos. Šiam pasiūlymui nesipriešintų ir premjeras G.Kirkilas, jam įgyvendinti papildomai reikėtų 46-47 mln. litų.

Pastaruoju metu mokytojų darbo užmokesčio dydžio klausimas tapo vienu aštriausių politinėje darbotvarkėje ir supriešino mokytojus, politikus bei mokinius.

Nuosaikioji Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) dalis, vadovaujama Rūtos Osipavičiūtės, su ministrų kabinetu pasirašė susitarimą, kuriuo numatoma, jog nuo 2011 metų pradžios vidutinė mokytojo alga neatskaičius mokesčių viršys 4 tūkst. litų.

Daugelis opozicinių partijų ilgalaikės atlyginimų kėlimo strategijos 2009-2011 metams pasirašymą įvertino kaip išsisukinėjimą ir naštos užkrovimą ateinančioms vyriausybėms.

Profsąjungos dalis, vedama Alekso Bružo, nuo kovo 3-iosios paskelbė neterminuotus streikus. Streikininkai reikalauja, jog atlyginimai dar šiais metais vidutiniškai didėtų ne 35 proc. (15 proc. nuo šių metų sausio ir 20 proc. nuo rugsėjo), kaip žada Vyriausybė, o 50 proc.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, ketvirtadienį streikavo 31 bendrojo lavinimo mokykla.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , .

4 atsiliepimai į "Seimo darbo grupė kol kas nepasiekė sutarimo dėl mokytojų algų"

 1. p.s.

  treciadieni Vilniuje piketuoja meno, muzikos mokyklu, konservatoriju,muzikos akademijos destytojai

 2. taip ir bus

  Taip, streikavo gal ir tik atstovai, bet situacija stebi VISI MOKYTOJAI. Jei reikes, VISI iseisime i gatves. Mes kol kas dar stebime… Ir tikimes, kad pagaliau busime isgirsti

 3. VAJE,

  KOKIE SENI STRAIPSNIAI INFO!

 4. ENORB

  kiek dar tyčiosis is pedagogų? Valdžios atstovai t.p. buvo mokuniai ir gerai žino koks tai yra darbas. Pradinukas ir tas gali pasakyti kur galima rasti lėšų pedagogų atlyginimams. sumažinkite savo premija, kanceliarines ir kt. prabangaus gyvenimo išlaidas ir užteks… MOKYTOJAS atveria vartus į gyvenimą. Be jo bus beraščių, neturinti ateities tauta…pamąstykite…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.