Seimo Tibeto rėmimo grupė kviečia žmones paremti tibetiečius

Seimo tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupė pakvietė žmones paremti tibetiečių lūkesčius, o Kinija raginama gerbti tautos apsisprendimą ir nutraukti smurtą regione.
Trečiadienį paskelbtame pareiškime parlamentinė Tibeto rėmimo grupė pakvietė „geros valios žmones” paremti Tibeto tautos lūkesčius „turėti galimybę puoselėti savo tautines tradicijas bei kultūrą ir apginti pasauliniam kultūros palikimui svarbų budizmo centrą Tibete”.

Pareiškime Kinijos vyriausybė raginama „nutraukti smurtą prieš taikius gyventojus, gerbti Tibeto tautos apsisprendimą ir saviraiškos teises, nepažeidinėti žmogaus teisių”.

Praėjusią savaitę regione kilo masinės protesto akcijos prie Tibetą okupavusią Kiniją, per kurias neišvengta tibetiečių susirėmimų su Kinijos policija ir armijos daliniais.

Dvasinio tibetiečių lyderio Dalai Lamos pareigūnai mano, kad smurtas pareikalavo 99 žmonių gyvybių. Kinija, kurios pajėgos į Tibetą įžengė 1950 metais, skelbia, kad provincijos sostinėje Lhasoje žuvo 13 žmonių. Patikrinti šių duomenų neįmanoma, nes užsienio žiniasklaidos atstovams draudžiama patekti į Tibetą be vyriausybės leidimo

Vilniuje visą šią darbo savaitę tęsiasi piketai „Už Tibeto laisvę”, kuriuose, kaip skelbia akcijos organizatoriai, bus protestuojama prieš žmogaus teisių pažeidinėjimus Tibete ir žiaurų susidorojimą su tibetiečiais.

Pirmasis piketas prie Kinijos ambasados Vilniuje dėl pastarųjų dienų įvykių Tibete surengtas pirmadienį. Jame dalyvavo maždaug 50 piketuotojų, tarp kurių buvo žinomų menininkų, muzikantų, taip pat du Seimo nariai – Emanuelis Zingeris ir Audronius Ažubalis.

Šie parlamentarai kartu su dar dviem kolegomis pirmadienį paskelbė pareiškimą, kuriame teigė, jog Kinijos veiksmai Tibete pažeidžia saviraiškos ir žodžio teises bei paragino kinų valdžią nutraukti smurtą Tibete.

Taip pat pirmadienį Lietuva prisijungė prie bendro Europos Sąjungos pareiškimo, kuriuo reiškiamas susirūpinimas dėl neramumų Tibete bei pasisakoma už taikų Kinijos valdžios ir Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.