Pareikšti įtarimai dėl valstybinės žemės sandorių Kauno centre

Ikiteisminiame tyrime dėl kelių valstybinės žemės sklypų sandorių Kauno centre yra 4 įtariamieji, vienas jų yra valstybės tarnautojas. Įtarimai jiems buvo pareikšti praėjusią ir šią savaitę.

Trims įtariamiesiems dėl galimų nusikaltimų valstybės tarnybai Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas skyrė suėmimą.

Apie tai žurnalistams trečiadienį pranešė generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis.

Pernai gruodžio 11 dieną pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimų piktnaudžiavimu valstybės tarnyba ir viešiesiems interesams atlieka Generalinė prokuratūra kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Tyrimas buvo pradėtas STT Kauno padalinyje, įstatymu nustatyta tvarka gavus tam tikros informacijos.

,,Taigi šiandien, gerbiamieji, galime pateikti tiek oficialios informacijos, kiek tai galime padaryti pagal galiojančius įstatymus. Siekiant, jog rinkiminiu laikotarpiu nebūtų piktnaudžiaujama su šia byla susijusia informacija, prokuratūra informuos visuomenę tuomet, kai tai bus galima padaryti ir kai tai nepakenks bylos tyrimui. Būsimų procesinių veiksmų byloje prokurorai nekomentuoja“, – sakė generalinio prokuroro pavaduotojas G.Jasaitis.

Jis sakė neminėsiąs jokių pavardžių, nes bus pažeista nekaltumo prezumpcija. Prokuroras net norėjo nurodyti, kuriam laikui suimti įtariamieji.

Paklaustas, ar generalinis prokuroras kreipsis į Seimą dėl kai kurių Seimo narių neliečiamybės panaikinimo, G.Jasaitis teigė, kad generalinis prokuroras tokią teisę turi, ir kada jis ją realizuos, parodys tyrimas ir kada bus paruošti atitinkami procesiniai dokumentai.

,,Būsimų sprendimų iš anksto nekomentuojam, nes tai gali pakenkti tyrimo taktikai“, – teigė G.Jasaitis.

Kaip žinia, STT šį pirmadienį atliko kratas Kauno apskrities viršininko administracijoje, praėjusį penktadienį iš Kauno miesto savivaldybės teisėsaugos pareigūnai praėjusį penktadienį paėmė jų atliekamam tyrimui reikalingus dokumentus.

Manoma, kad įtarimai pareikšti vienam iš šių institucijų valdininkų.

STT vadovas Žimantas Pacevičius plačiau nekomentavo praėjusio penktadienio įvykių Kauno savivaldybėje, kuomet STT ir prokurorai kratė valdininkų kabinetus, tačiau pažymi, kad vykdomas „rimtas tyrimas“.

Paklaustas, ar šis tyrimas „gali driektis iki partijų“, STT vadovas neatmetė tokios galimybės.

„Aš neatmetu, gali būti visko. Aš galvoju, kad tai tikrai rimtas tyrimas ir jeigu pasiseks mums, tai tikrai turėtų tam tikri dalykai išaiškėti“, – žurnalistams po šeštadienį vykusio susitikimo su premjeru sakė Ž.Pacevičius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.