Bičiuliai Kuršių neriją siaubia savarankiškai

Aplinkos ministras, socialliberalų lyderis tikina, kad neleistinomis statybomis saugomose teritorijose partiečiai užsiima be partijos žinios.

Prezidentas Valdas Adamkus paragino aplinkos ministrą Naujosios sąjungos vedlį Artūrą Paulauską kovą su nelegaliomis statybomis Kuršių nerijoje ir kitose saugomose teritorijose laikyti veiklos prioritetu ir nenuolaidžiauti įstatymus sugebantiems apeiti asmenims. Šalies vadovas pareikalavo patraukti atsakomybėn tuos pareigūnus, kurie sudarė sąlygas neteisėtiems veiksmams saugomose teritorijose. „Būtų sunku suprasti, jeigu triukšmingai pradėtus tyrimus valstybė baigtų taikos sutartimis ar jie būtų numarinti dėl senaties termino“, – prezidentą citavo jo atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

Reaguodamas į pastaruoju metu sukeltą triukšmą dėl klestinčios netvarkos Kuršių nerijos nacionaliniame parke (KNNP), V.Adamkus vakar pasikvietė pasiaiškinti aplinkos ministrą ir Valstybės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) vadovę Rūtą Baškytę.

Melagingas pranešimas

Sumaištį dėl įvykių Kuršių nerijoje padidino prieštaringas KNNP direkcijos veiklos vertinimas, paskelbtas atlikus Aplinkos ministerijos vidaus auditą. Ministerija pranešė, kad auditoriai atskleidė nemažai direkcijos darbo trūkumų, o VSTT, kuriai pavaldus KNNP, vadovė nei pažeidimų, nei valstybei padarytos žalos patikrinimo medžiagoje teigė neįžvelgusi.

Pirmoji pas prezidentą vakar apsilankiusi R.Baškytė žurnalistams atvirai pareiškė, kad pastarosiomis savaitėmis kilęs ažiotažas dėl KNNP direkcijos veiklos susijęs su dviem teisminėmis bylomis. Parko direkcija nesutiko, kad Gintaro įlankoje, ant marių kranto, būtų statomas restoranas, o Juodkrantėje, vietoj pionierių sotyklos, atstatoma vila. „Tuomet buvo suburta iniciatyvinė grupė, kuri pradėjo daryti spaudimą direkcijai, mūsų tarnybai ir kitoms institucijoms, pasipylė įvairūs skundai“, – sakė R.Baškytė. Jos teigimu, dėl vilos atstatymo į parko direkciją kreipėsi buvusio „Sodros“ Klaipėdos skyriaus vadovo Viktoro Valcerio sesuo, dėl restorano – buvęs tuometinio Seimo pirmininko A.Paulausko patarėjas Rolandas Zujevas.

Jautė spaudimą

„Spaudimą patiriu nuo 2005 metų, kai tarnyba atliko patikrinimą Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje ir nustatė tam tikrus pažeidimus“, – pripažino R.Baškytė. Ji pritarė KNNP direktorės Aurelijos Stancikienės nuomonei, kad ministru tapus A.Paulauskui skundų ypač padaugėjo. Paklausta, ar jaučia ir politikų spaudimą, R.Baškytė atsakė teigiamai: „Visų tų, kurių pavardės vienaip ar kitaip vienu ar kitu metu spaudoje buvo išėjusios į viešumą, Gedimino Jakavonio taip pat“, – pridūrė pareigūnė.

A.Paulauskas atmetė priekaištus dėl esą daromo spaudimo saugomų teritorijų institucijų pareigūnams. Pasak ministro, jo partijos bičiuliai Kuršių nerijos reikaluose dalyvauja savarankiškai, be partijos pavedimų.

Pažeidimų nebuvo

R.Baškytė prisipažino nustebusi dėl pirmadienį Aplinkos ministerijos išplatinto pranešimo. „Ministras man įteikė patikrinimo išvadas, prašydamas jas peržiūrėti ir pasižiūrėti, ar viskas jose teisingai surašyta. Išėjusi iš ministro kabineto sužinojau, kad žiniasklaidai pateikta visiškai kitokia informacija, ji skiriasi nuo išvadų, kurias gavau aš“, – sakė R.Baškytė. Pasak jos, ministerijos auditorių atliktas patikrinimas nenustatė esminių KNNP direkcijos veiklos pažeidimų, kuriais būtų padaryta žala valstybei ar kraštovaizdžiui.

Žurnalistų primygtinai klausiamas, kodėl ministerijos pranešime spaudai parko direkcijos pažeidimai buvo sutirštinti, A.Paulauskas atsakė patarimu patiems žurnalistams „netirštinti“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.