A.Kubilius nori, kad finansų ministras Seime paaiškintų, ar biudžetas leidžia didinti algas mokytojams

Konservatorius Andrius Kubilius antradienį paragino Finansų ministrą Rimantą Šadžių atvykti į Seimą, kur specialiai sudaryta darbo grupė iš parlamentarų ir pedagogų nagrinės atlyginimo padidinimo mokytojams klausimas.

„Šis klausimas (mokytojų algų kėlimo – BNS) turi būti sprendžiamas čia ir dabar, nieko nelaukiant”, – Seimo posėdyje teigė konservatorių lyderis.

Pasak jo, finansų ministras Seime turėtų paaiškinti, ar biudžeto galimybės leidžia kelti mokytojams algas.

Apie 13 val. Seimo posėdžio pirmininkaujančiam leidus kalbėti R.Šadžiui, socialdemokratas Zigmantas Balčytis pareiškė žinąs, kad finansų ministras neturi įgaliojimų kalbėti apie bet kokius papildomus kitus galimus sprendimus dėl mokytojų atlyginimų didinimo.

Valdančiosios partijos siūlo pedagogams darbo užmokestį kelti nuo šių metų balandžio 15-osios, tarnybinių atlyginimų koeficientą padidinant vidutiniškai 5 proc., o nuo rugsėjo 1-osios – dar 20 proc.

A.Kubilius finansų ministro klausė, ar yra papildomų galimybių pedagogams algas kelti jau nuo šių metų balandžio.

Konservatorių lyderis siūlo mažinti valstybės valdymo išlaidas ir pedagogams algas didinti nuo balandžio ne 5 proc., o kur kas daugiau – 25 proc.

Premjeras Gediminas Kirkilas sako, kad Seimui priėmus sprendimą, Vyriausybė sutiktų dar šiemet 5 proc. padidinti pedagogų algas.

Prie Seimo rūmų antradienį susirinko keli šimtai mokytojų, reikalaujančių didesnių atlyginimų ir palankesnių darbo sąlygų.

Seime ketinama svarstyti opozicinių liberalsąjūdiečių, konservatorių ir valdančiųjų partijų nutarimų projektus, kuriais bandoma vienaip ar kitaip rasti lėšų pedagogų algų didinimui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , .

3 atsiliepimai į "A.Kubilius nori, kad finansų ministras Seime paaiškintų, ar biudžetas leidžia didinti algas mokytojams"

  1. Kubiliau

    pirmyn, Kubiliau, duok atkirti visokio plauko aferistams, mokytojai viena karta privalo gauti atlygi, nors mazdaug atitinkanti jo darba

  2. xx

    Vien Kubiliaus fraze, kad „pabadauti sveika” sugriove iki pamatu sio politiko autoriteta. Zmogus visiskai prarado padoruma ir pamirso kalbos kultura. Toks zmogus negali buti ministru lyderiu. Tai partijos ir vyriausybes GEDA

  3. xx

    Atsiprasau gerbiamo Kubiliaus. As kalbejau apie Kirkila pirpila

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.