Tris vaikus suvažinėjęs S.Paulikas kalės 10 metų

Klaipėdos miesto apylinkės teismas pirmadienį pripažino Skuodo policijos patrulį Saulių Pauliką kaltu dėl tragiškos avarijos sukėlimo Aleksandrijos kaime ir skyrė jam 10 metų laisvės atėmimo, pranešė Lietuvos radijas.

27 metų vyrui paskirta aukščiausia, kokią numato įstatymas už tokį nusikaltimą, bausmė.

Nuteisti S.Pauliką 10-čiai metų teismo prašė ir prokuratūra.

Teismas taip pat patenkino vaikus praradusių skuodiškių šeimų – Bučkų, Kubilių ir Petkų – ieškinį ir kiekvienai jų priteisė po 1 milijoną litų neturtinės žalos atlyginimo – iš viso 3 milijonus litų. Nukentėjusieji teigė esą patenkinti tokiu nuosprendžiu.

Kartu su S.Pauliku nuosprendžio klausėsi ir jo buvęs kolega, patrulis Mantvydas Kringelis. Jam buvo pareikšti kaltinimai, kad paliko be pagalbos bejėgius vaikus.

Šiam kaltinamajam taip pat skirta prokuratūros pasiūlyta bausmė – pusantrų metų laisvės atėmimo pataisos namuose.

M.Kringelis važiavo automobilyje kartu S.Pauliku. Prieš tai vyrai pietavo kavinėje, kur buvo užsisakę alkoholio. M.Kringelis, kaip ir S.Paulikas, pabėgo iš avarijos vietos.

Nors policininko S. Pauliko kraujo ir šlapimo mėginiuose alkoholio nebuvo rasta, Aleksandrijos tragediją nagrinėjančiam teismui ekspertai pareiškė, kad mažamečius per avariją mirtinai sužalojęs S.Paulikas teoriškai galėjo būti labai girtas.

S.Pauliko vairuojamas automobilis ,,BMW 524″ pernai lapkričio 7 dieną vidury baltos dienos įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas 10-metis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Avarijos kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo, jį kitos dienos rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis Giedrius. Vėliau jis pats pasitraukė iš pareigų, paaiškėjus, kad brolį po avarijos slėpė viešbutyje Klaipėdoje.

Tragedija sukrėtė ne tik visuomenę, bet ir aukščiausius šalies vadovus.

Po šio įvykio iš postų pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

2 komentarai į "Tris vaikus suvažinėjęs S.Paulikas kalės 10 metų"

  1. cha cha cha

    Sauliukas bus idealus, fantastiskai nepakartojamas ir, kalejimo vadovybei skyrus teveliu finansine pagalba, bus isleistas pirma laiko ir vel skraidys girtas Lietuvos keliais. Prisiminkit tai ir isitikinsite po 2-3 metu

  2. Skuodas

    Idomu kaip jis uzdirbs 3000000 ???Ir kada juos nukentejusieji gaus?Tikrai idomu.ane

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.