Daugelis lietuvių nepritaria abortų draudimui – tyrimas

Beveik du trečdaliai apklaustų Lietuvos gyventojų nepritaria abortų draudimui, o labiausiai tokioms iniciatyvoms prieštarauja šeimas sukūrę asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą, gaunantys didesnes pajamas ir gyvenantys didžiuosiuose miestuose.
Tai parodė viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ vasarį atlikta gyventojų apklausa.

Tyrimo duomenimis, 61 proc. respondentų nepritaria abortų draudimui, penktadalis norėtų, kad jie būtų uždrausti, o 19 proc. nuomonės šiuo klausimu neturėjo. Vyrų ir moterų nuomonė dėl abortų yra panaši – 65 proc. apklaustų moterų ir 57 proc. vyrų pasisakė prieš abortų draudimą.

Labiausiai aborto draudimui prieštarauja 20-49 metų Lietuvos gyventojai. Iš tirtų respondentų grupių labiausiai išsiskiria 20-39 metų moterys. Aštuonios iš dešimties jų pasisako prieš abortų draudimą.

Pasak „TNS Gallup“ Žmogiškųjų resursų tyrimų skyriaus vadovės Almos Tamošaitytės, šio amžiaus moterys kaip tik planuoja šeimyninį gyvenimą, todėl abortus draudžiantis įstatymas joms būtų itin aktualus.

Labiausiai abortų draudimui pritartų vyresni nei 60 metų gyventojai, turintys pradinį ar pagrindinį išsilavinimą, gaunantys mažesnes pajamas ir gyvenantys mažesniuose miestuose.

Šeimyninė padėtis taip pat turi įtakos abortų draudimo klausimu. Net 68 proc. respondentų, sukūrusių šeimas ar gyvenančių kartu su partneriu nesusituokę, abortų draudimą vertina neigiamai. Mažiau prieštaraujančių tokiam draudimui yra tarp vienišų, išsiskyrusių ir našlių.

Abortų draudimui prieštaraujantys akcentuoja nelegalių abortų grėsmę, šeimų finansines galimybes ir tai, jog uždraudus abortus didės vaikų namų globotinių skaičius. Tuo tarpu palaikantieji teigia, kad šis draudimas gerintų gimstamumą Lietuvoje ir tvirtina, kad yra pakankamai priemonių nuo nepageidaujamo nėštumo apsisaugoti.

2008 metų vasario mėnesį atlikto tyrimo metu buvo apklausta daugiau nei 500 Lietuvos gyventojų.

Lietuvos Seimas po pateikimo yra pritaręs penkių parlamentarų paruoštam įstatymo projektui, kuris uždraustų abortus, išskyrus dviem atvejais: kai nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai bei kai yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų, pavyzdžiui – išprievartavimo.

Lietuvoje nutraukti nėštumą šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės. Kasmet Lietuvoje nėštumą nutraukti ryžtasi apie 10 tūkst. moterų.

Šią iniciatyvą kritikuojanti Seimo narė Aušrinė Marija Pavilionienė ir įvairios visuomeninės moterų organizacijos abortų draudimą traktuoja kaip siekį kontroliuoti moters kūną.

Daugiau nei šimtas Europos Parlamento narių praėjusią savaitę kreipėsi į Seimą, ragindami atmesti Lietuvos parlamentarų pasiūlytą abortų draudimo įstatymo projektą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , .

9 atsiliepimai į "Daugelis lietuvių nepritaria abortų draudimui – tyrimas"

 1. MOTINA

  Jeigu jau tie priestarauja, kurie turi auksta issilavinima, tai tegu dar biski pasimoko kaip isvengti niestumo. Tegu nesi….., kaip gyvuliai. Dabar yra geru premoniu / vaistu, kuriais galima isvengti niestumo ir zmogzudystes.

 2. as

  tai juk tik debilai gali pritarti abortu uzdraudimui.

 3. Montero

  Lietuviai – žmogžudžių tauta. Paleiskite Jonaitienę į laisvę, nes ji niekuo ne blogesnė motina už negimusių kūdikių žudikes.

 4. MOTINA

  “ AS“ atrodo nezinai kaip atpazinti DEBILA, paziurek i veidrodi.

 5. Mama

  Koks skirtumas kuri kudiki zudai, ar ta kuris jau gimes, ar ta kuris dar ne, TAI VISTIEK YRA ZMOGZUDYSTE. KAIP TOS MOTERYS GALI GYVENTI….??????

 6. kk

  matosi kad lietuvoje daug idiotu. jei zmogus protaujantis tai tikrai nenores uzdrausti abortu, bet kai tiek avinu tai sunku pasakyti kas bus.

 7. Taip yra

  Jei tik pradetas kudikis yra prilyginamas vaikui, tai spermatozoida taip pat galima prilyginti vaikui ir uzdrausti prezervatyvus ir apsisaugojimo priemones Tai ziauru, bet teisybes yra.

 8. mociutė

  Manau labiau išprusę žmonės pagalvoja ir apie įvairias apsisaugojimo priemones, vaistus ir apie kūdykio atėjimą į pasaulį.Tačiau kartais ir naudojamos priemonės nevisada garantuoja saugumą tai ką jai daryti- tegu sprendžia pati moteris.Juk aborto atlikimas tai ne malonumo suteikimas moteriai o tik didelis stresinis išgyvenimas.Jokių &#039&#039aborto&#039&#039 uždraudimo neturėtų būti nė kalbos.

 9. R O K F E L E R I S

  CIA N I E K O _ T O K I O____
  mediafire.com/?dmmgm2tfxy5 ____ TIK GAILA NE VISI PAMATYS NES dalis nemoka copy paste ir www rasyt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.