Teismas skelbs nuosprendį tris vaikus suvažinėjusiam S.Paulikui

Klaipėdos miesto apylinkės teismas pirmadienį skelbs nuosprendį Skuodo policijos patruliui Sauliui Paulikui, kurio sukeltoje avarijoje Aleksandrijos kaime žuvo 3 vaikai.
Prokuratūra teismui yra pasiūliusi skirti kaltinamajam griežčiausią bausmę už tokį nusikaltimą, kokią numato įstatymas – 10 metų laisvės atėmimo. S.Paulikui taip pat pareikšti įtarimai ir dėl to, kad nukentėjusiuosius, kurių gyvybėms grėsė pavojus, paliko be pagalbos.

Teismo posėdis prasidės 13 val. 30 min.

27 metų kaltinamajam taip pat gresia milijoninis vaikų netekusių tėvų ieškinys – 10-mečių sūnų netekę Skuodo rajono gyventojai Bučkai, Kubiliai ir Petkai pateikė neturtinės žalos ieškinius. Šeimos prašo priteisti kiekvienai po 1 milijoną litų neturtinės žalos atlyginimo.

Kartu su S.Pauliku nuosprendžio klausysis ir jo buvęs kolega, patrulis Mantvydas Kringelis. Jam pareikšti kaltinimai, kad paliko be pagalbos bejėgius vaikus. Prokuratūra siūlo šį kaltinamąjį nubausti pusantrų metų laisvės atėmimo bausme.

M.Kringelis važiavo automobilyje kartu S.Pauliku. Prieš tai vyrai pietavo kavinėje, kur buvo užsisakę alkoholio. M.Kringelis, kaip ir S.Paulikas, pabėgo iš avarijos vietos.

Nors policininko S. Pauliko kraujo ir šlapimo mėginiuose alkoholio nebuvo rasta, Aleksandrijos tragediją nagrinėjančiam teismui ekspertai pareiškė, kad mažamečius per avariją mirtinai sužalojęs S.Paulikas teoriškai galėjo būti labai girtas.

S.Pauliko vairuojamas automobilis ,,BMW 524″ pernai lapkričio 7 dieną vidury baltos dienos įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas 10-metis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Avarijos kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo, jį kitos dienos rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis Giedrius. Vėliau jis pats pasitraukė iš pareigų, paaiškėjus, kad brolį po avarijos slėpė viešbutyje Klaipėdoje.

Tragedija sukrėtė ne tik visuomenę, bet ir aukščiausius šalies vadovus.

Po šio įvykio iš postų pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.