BBL grandų dvikovoje pergalę šventė „Lietuvos rytas”

Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas” namuose rezultatu 91:79 (26:19, 13:23, 31:23, 21:14) nugalėjo Kauno „Žalgirį” ir čempionate pasiekė 16-ąją pergalę

Rungtynes dvitaškiu pradėjo Jonas Mačiulis, tačiau metimu iš po krepšio atsakė Jaredas Jordanas – 2:2. Sužaidus dvi minutes, Jacksonas Vromanas pataikė vieną baudos metimą ir persvėrė rezultatą „Lietuvos ryto” naudai – 5:4. Rungtynes starto penkete pradėjęs Damiras Markota iš pradžių atrodė kiek sutrikęs, tačiau po pirmųjų jo taškų „Žalgiris” pirmavo 8:5. Lygus žaidimas klostėsi ir toliau, bet po kelių vilniečių klaidų ir greitų „Žalgirio” kontratakų svečiai išsiveržė į priekį 12:7. Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei trim minutėm, aikštėje pasirodė Mamadou N’Diaye, kuris iškart pelnė 2 taškus. Tiesa, netrukus Martyno Gecevičiaus metimas išlygino rezultatą – 16:16, o kitos atakos metu Kenanas Bajramovičius tritaškiu metimu vilniečiams suteikė 3 taškų pranašumą – 19:16. Minutės pertraukėlė „Žalgiriui” nepadėjo – iškart po jos M.Gecevičius pelnė 2 taškus su pražanga ir skirtumas tarp komandų išaugo iki 6 taškų – 22:16. Po pirmojo kėlinuko rezultatu 26:19 pirmavo „Lietuvos rytas”.

M.Gecevičius sėkmingai rungtyniavo ir antrajame kėlinuke. Jo pradžioje jaunasis gynėjas vilniečiams suteikė 9 taškų pranašumą – 28:19. „Žalgiriui” buvo pavykę kiek sumažinti atsilikimą, tačiau įspūdingas Chucko Eidsono dėjimas per M.N’Diaye atstatė solidesnį „Lietuvos ryto” pranašumą. Sužaidus pusę ketvirčio, M.N’Diaye pelnė 2 taškus su trečiąją M.Anisimovo pražanga ir skirtumas tarp komandų tapo 3 taškai – 33:29. Dar labiau sušvelninti skirtumo „Žalgiriui” neleido K.Bajramovičius, po kurio tritaškio rezultatas tapo 35:29. „Lietuvos rytas” suaktyvino gynybą, tačiau labiau padidinti skirtumo jiems neleido kelios klaidos bei pražangos, o žaidime įsivyravo kontaktinis žaidimas. Du taiklūs J.Mačiulio baudos metimai iki didžiosios pertraukos likus kiek mažiau nei dviem minutėm, sumažino svečių atsilikimą iki 3 taškų – 34:37. Čia pat 5 iš eilės „Žalgirio” taškai persvėrė rezultatą – 39:37. Atkarpos metu taškus pelnė J.Mačiulis bei Marcusas Brownas. Andrius Šležas dar buvo išlyginęs rezultatą, tačiau J.Mačiulio tritaškis atstatė nedidelę „Žalgirio” persvarą – 42:39.

Po didžiosios pertraukos geriau gynėsi „Žalgiris” ir po įspūdingo Eurelijaus Žukausko perdavimo Goranui Jurakui ir pastarojo dvitaškio, rezultatas tapo 45:39. M.Gecevičius pataikė iš toli ir „nukirto” deficitą iki 3 taškų, o kitoje atakoje vilniečiai sušvelnino atsilikimą iki minimumo – 44:45. J.Vromanas gavo nesportinę pražangą, o M.Brownas pataikė dvi baudas. Tiesa, kauniečių ataka buvo nesėkminga. Aistros įkaito, kai M.N’Diaye iš pradžių buvo nubaustas asmenine, o po to ir nesportine pražanga. „Lietuvos rytas” persvėrė rezultatą savo naudai (51:49), o M.Anisimovas skirtumą padidino iki 4 – 53:49. Pakiliai rungtyniavę vilniečiai Ch.Eidsono dėka persvarą padidino jau iki 6 – 55:49. Iki trečiojo kėlinuko pabaigos likus 3 minutėm, J.Jordanas pataikė dvitaškį – 63:55, bet čia pat tritaškiu atsakė M.Popovičius. Po trijų kėlinukų rezultatu 70:65 pirmavo „Lietuvos rytas”.

Ketvirtajame kėlinuke, po DeJuano Collinso metimo iš po krepšio, komandas skyrė jau tik 2 taškai (68:70), o „Lietuvos ryto” treneris Aleksandras Trifunovičius paprašė minutės pertraukėlės. Ketvirtyje sužaidus beveik 3 minutes, J.Jordanas pelnė du sunkius taškus su pražanga iš po krepšio ir, pataikęs baudos metimą, atstatė kiek solidesnį pranašumą – 75:69. J.Jordano dvitaškis sužaidus 6 minutes, vilniečiams suteikė jau 8 taškų persvarą – 79:71, bet D.Markota pataikė iš toli (79:74). Čia pat penktąją pražangą gavo Paulius Jankūnas. Dar du kartus iš eilės apsigynę svečiai, sumažino savo atsilikimą iki 3 taškų – 76:79. J.Jordanas likus žaisti 2 minutes taip pat prasižengė 5-ąjį kartą. Likus žaisti pusantros minutės, rezultatu 83:76 pirmavo „Lietuvos rytas”. Mačo baigtį nulėmė Holliso Price’o tritaškis su pražanga likus žaisti vos minutę – 87:78. Per likusį laiką kauniečiams kardinaliai įvykių pakeisti nepavyko ir „Lietuvos rytas” iškovojo pergalę.

„Lietuvos rytas”: Ch.Eidsonas (6 rez. perd., 4 atk. kam.) ir M.Gecevičius – po 19, K.Bajramovičius – 13, J.Jordanas – 11 (5 rez. perd.), A.Šležas – 10.

„Žalgiris”: J.Mačiulis (5 atk. kam.) ir D.Collinsas (5 atk. kam.) – po 14, D.Markota – 12 (9 atk. kam.), M.Brownas – 11, M.N’Diaye – 9.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "BBL grandų dvikovoje pergalę šventė „Lietuvos rytas”"