Iš palatų aidi girti keiksmai

Savaitgalio ir artėjančių švenčių medikai laukia su nerimu. Jiems vėl teks tramdyti siautėjančius ligonius, kurie daužo langus, mojuoja kumščiais ir pjudo šunimis.

Gąsdino keturkoju

Kai kurių pacientų neapykanta medikams liejasi per kraštus. Šią savaitę vėl dužo ligoninių langai, o gydytojai kabinetuose po vieną nebesėdi. Jie tikina darbe nesijaučiantys saugūs, nes yra nuolat terorizuojami apgirtusių pacientų.

Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai išgyveno tikrą siaubą, kai prieš kelias savaites laukiamajame pasirodė dideliu šunimi vedinas vyriškis.

„Šuo buvo be antsnukio. Vyras laukė prie kabineto savo eilės, aplink sėdėję žmonės iš baimės sustingo. Vyriškis nekantravo ir plūdosi. Sulaukęs savo eilės, jis šalia sėdėjusiai moteriai įgrūdo pavadėlį į rankas ir liepė šunį palaikyti”, – pasakojo centro vyriausioji gydytoja Loreta Žilinskienė.

Išprašyti įpykusį pacientą pavyko tik atvykusiems policijos pareigūnams. Po incidento savaitgaliais budintys poliklinikos medikai dirba sykiu, nes vienam būti kabinete nesaugu.

Išsuko ranką

Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikai jau įsitikino, kad dirbti kabinete po vieną pavojinga ne tik savaitgaliais.

Profilaktinio skyriaus vedėja Audronė Renkauskienė negali pamiršti prieš beveik metus įvykusio incidento. 50 metų vyras, kuriam pripažintas neįgalumas, pareikalavo pažymos, leidžiančios jam ir toliau dirbti vairuotoju.

„Paaiškinau, kad dėl sveikatos būklės jis negali vežioti keleivių. Vyras įtūžo ir išvadino mane niekam tikusia gydytoja. Jis pareikalavo, kad atiduočiau dokumentus su medikų komisijos išvadomis. Neturėjau teisės to daryti, todėl atsisakiau. Tada vyras prirėmė mane prie sienos ir, bandydamas išplėšti popierius jėga, sužeidė man ranką”, – pasakojo gydytoja.

Šoko ištikta moteris ėmė šauktis pagalbos, tačiau gretimame kabinete nieko nebuvo, todėl niekas jos ir neišgirdo.

Medikė iškvietė apsaugininkus, tačiau užpuolikas spėjo pasprukti. Dėl išpuolio ir grasinimų A.Renkauskienė kreipėsi į policiją. Kolegos gydytojai moteriai diagnozavo rankos sausgyslių patempimą. Dėl to medikė visą savaitę turėjo nešioti specialų įtvarą.

Apsauga – per brangi

Didžiausios uostamiesčio gydymo įstaigos – Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) medikai nuo siautėjančių pacientų kenčia labiausiai. Į Priėmimo skyrių čia ištisą parą vežami ne tik nukentėję po nelaimių, bet ir įkaušę muštynių dalyviai, gatvėse praeivių rasti sužvarbę benamiai, neretai užklysta ir narkomanai.

Ne kiekviena įstaiga išgali samdyti visą parą budinčią saugos tarnybą. KUL vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio teigimu, per metus apsaugininkų paslaugos atsieitų pusę milijono litų.

Keliskart per savaitę ligoninėje budi policijos pareigūnai, tačiau to nepakanka. „Nuolat budintis policijos postas ligoninėje būtinas, ir tuo turėtume rūpintis ne mes, tačiau mūsų prašymų kol kas niekas negirdi. Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai mums padeda kiek gali, bet mieste ir taip trūksta policininkų”, – apgailestavo V.Janušonis, kartą pats gavęs smūgį lazda nuo įpykusio paciento.

Trenkė per galvą

Prieš ketverius metus KUL administracija parengė taisykles, kuriose nurodyta, kaip medikams elgtis su agresyviais pacientais, psichikos ligoniais.

Šių taisyklių prireikė po vieno incidento, kuris sukrėtė ligoninės darbuotojus. „Tvarstomajame ant stalo gulėjo nuo alkoholio apsvaigęs sužeistas ligonis. Slaugytojas akimirkai nusigręžė nuo paciento, kuris, pasinaudojęs proga, griebė po ranka buvusį metalinį dubenį ir trenkė medikui per galvą. Šis pargriuvo ant žemės. Po šio įvykio supratome, kad agresyvių ligonių negalima išleisti iš akiračio”, – prisiminė KUL vyriausiojo gydytojo pavaduotoja slaugai Ona Mitalienė.

Medikai tvirtino, kad dažniausiai į ligoninę patenka savaitgaliais viename žinomame naktiniame klube šėlstantys jaunuoliai. Esą nėra šeštadienio, kad netektų lopyti jų po muštynių likusių pjautinių, durtinių žaizdų. Įsiaudrinęs jaunimas santykius toliau aiškinasi Priėmimo skyriuje.

Prieš kelias dienas sužeistuosius iš klubo atvežusių medikų brigadą atlydėjo užpuolikų kompanija.

„Teko užrakinti skyriaus duris, kad neįsiveržtų į vidų. Jauni apsvaigę žmonės labai agresyvūs. Jie grasina susidoroti, kimba gydytojams į atlapus. Išeidami dar ir akmenį į langą paleidžia”, – kalbėjo Hospitalizacijos departamento vadovė Aušra Kašėtienė.

Nuostoliai – kasdien

Medikų darbu nepatenkinti ir dėl svaigalų kontrolę praradę klaipėdiečiai ne tik plūsta darbuotojus, bet ir gadina įrangą, tualetuose ištraukia ir išsineša čiaupus, klozeto bakelius. Daugiausiai nuostolių pridaro agresyviai nusiteikę benamiai ir girtuokliai, nuo ankstyvo ryto poliklinikoje ieškantys prieglobsčio.

Juos sutramdo apsaugininkai, tačiau šie įstaigoje tvarką prižiūri vos dvi valandas – nuo aštuntos iki dešimtos ryto. Saugos tarnybai per mėnesį už paslaugas tenka atseikėti po tūkstantį litų. Pinigų, kurių kasdien prireikia durų rankenoms ir užraktams keisti, įstaigos vyriausioji gydytoja Loreta Jankauskienė teigė jau nebesuskaičiuojanti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Iš palatų aidi girti keiksmai"

  1. baisu

    visiems sumaiso prota uzsieniniai filmai plius alkoholis ir teisetvarkos stoka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.