„Gazprom“ ir „Naftogaz Ukrainy“ susitarė dėl dujų tiekimo

Rusijos dujų monopolija „Gazprom“ ir bendrovė „Naftogaz Ukrainy“ sutarė, kad nuo balandžio 1 dienos Rusija tieks dujas Ukrainai be tarpininkų. Valstybių pasienyje dujas supirkinės „Naftogaz“. Tai pranešama oficialiame dujų bendrovės „Gazprom“ pranešime.

Abi šalys taip pat susitarė dėl dujų, pristatytų 2008 m. sausį ir vasarį, bet iki šiol neapmokėtų, kainos. Už rusiškų dujų tūkstantį kubinių metrų bus mokama po 315 JAV dolerių, už tokį pat kiekį Vidurio Azijos dujų – po 179,5 JAV dolerio. Išvakarėse Ukrainos premjerė Julija Timošenko pranešė, kad Ukraina gaus dujas tik po 179,5 JAV dolerio.

Nuo 2008 m. kovo iki gruodžio Ukrainai bus tiekiamos Vidurio Azijos dujos po 179,5 JAV dolerio už tūkstantį kubinių metrų.

Sutartį pasirašė „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris ir „Naftogaz“ vadovas Olegas Dubina.

Jau nuo 2008 m. balandžio „Gazprom“ antrinė įmonė tiesiogiai tieks Ukrainai ne mažiau kaip 7,5 mlrd. kubinių metrų dujų.

„Pagal sutartį nuo 2008 m. kovo iki gruodžio Ukrainai bus tiekiama ne mažiau kaip 49,8 mlrd. kubinių metrų Vidurio Azijos dujų po 179,5 JAV dolerio už tūkstantį kubinių metrų. Už 5,2 mlrd. kubinių metrų Vidurio Azijos dujų, pristatytų šių metų sausį-vasarį, bus apmokėta pagal „RosUkrEnergo“ ir „UkrGazEnergo“ sutartis“, – teigiama „Gazprom“ pranešime.

Pasirašius susitarimą tarp „Gazprom“ ir „Naftogaz Ukrainy“, „dujų karas“, dėl kurio kovo pradžioje dujų tiekimas Ukrainai buvo apribotas, baigėsi. Kai „Naftogaz Ukrainy“ pareiškė, kad gali pradėti perimti kurą, skirtą Europos vartotojams, „Gazprom“ atnaujino tiekimą įprastomis apimtimis.

„Naftogaz Ukrainy“ sumokėjo įsiskolinimus už dujas, gautas 2007-aisiais, tik 2008 m. vasario pabaigoje. Apmokėti už 2008 m. gautas dujas Ukrainos kompanija negalėjo, nes nebuvo pasirašyta sutartis tarp „Gazprom“ ir „Naftogaz“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.