Tėvai vaiko likimą perduoda teismui

Tėvams nesugebant susitarti dėl vaiko auginimo, taip pat dėl formalaus kai kurių valstybės institucijų ir teismų požiūrio į tarptautines konvencijas mažametės Luizos Rinau likimas vėl atiduotas į Temidės rankas.

Klaipėdos apygardos teisme vakar buvo pradėtas nagrinėti Ingos Rinau ir generalinio prokuroro Algimanto Valantino prašymas atnaujinti bylą dėl mažametės Luizos Rinau grąžinimo į jos gimtąją šalį Vokietiją pagal Michaelio Rinau prašymą. Kitaip tariant, generalinis prokuroras ir mergaitės motina prašė atnaujinti bylos nagrinėjimą teisme. Anot Klaipėdos apygardos teismo teisėjo Audriaus Saulėno, dėl didelės bylos apimties sprendimas gali būti priimtas per dvi savaites.

M.Rinau prašymu byla bus nagrinėjama už uždarų durų.

Mergaitė slepiama

Galimybė atnaujinti procesą atsirado Lietuvos Aukščiausiajam Teismui priėmus sprendimą, kad klausimas dėl Luizos perdavimo tėvui turi būti nagrinėjamas iš naujo. Teisme buvo nustatyta, kad anksčiau prašymus dėl proceso atnaujinimo nagrinėję teismai padarė pažeidimų. Iki šiol teismai net nenagrinėjo aplinkybės, kad dėl to gali būti pažeisti vaiko interesai.

Šiuo metu Luiza yra paslėpta, nes jos motina baiminasi, kad taip pat, kaip ir anksčiau kitos institucijos, formaliai teismo sprendimą vykdantis antstolis neatimtų mergaitės.

Pagal teismui pateiktas medikų pažymas, mergaitei patekus į svetimą jai aplinką, galėtų sutrikti jos išlavėję įgūdžiai bendrauti, o ryšio su motina nutraukimas padarytų neigiamą įtaką jos sveikatai.

Atsiliepdamas į šiuos prie bylos pridedamus dokumentus M.Rinau replikavo, kad niekas nėra nustatęs, kokią įtaką mergaitei padarė ryšio su tėvu nutraukimas. Prieš kelias dienas vokietis skundėsi žiniasklaidai, esą jau metus motina neleidžia susitikti su dukra neformalioje aplinkoje.

Su dukra po vienų metų ir mėnesio pertraukos M.Rinau susitiko šių metų sausį. Tai įvyko vaiko teisių kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės biure. Anot vyro, mergaitė jautėsi puikiai. Nors juos stebėjo keli teisininkai, valdininkai ir pati Inga, tarp tėvo ir dukters iškart užsimezgė bendravimas.

Vokietijoje būtų geriau?

M.Rinau atsivežė ir šių metų vasario 29 dienos Vokietijos teismo sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo. Šio teismo sprendimu Luisa, kuriai sausį sukako treji, turėtų gyventi su tėvu. Išvykimas iš šiuo metu jai įprastos aplinkos ir gyvenimas atskirai nuo motinos vaikui sukels stresą, tačiau ši žala esą būtų mažesnė, palyginti su daroma atėmus iš vaiko galimybę bendrauti su tėvu, pažymima sprendime.

Vokietijos Oranienburgo ir Brandenburgo žemės teismas 2006 metų rugpjūtį nusprendė globos teises laikinai suteikti tik mergaitės tėvui M.Rinau, o bendrą su mergaitės motina I.Rinau globą panaikinti. Ši bendra mergaitės globa yra panaikinta, iki kompetentingas Vokietijos teismas priims sprendimą skyrybų byloje, kurioje bus išspręstas ir nuolatinės globos klausimas.

2006 metų liepą mergaitės motina I.Rinau, gavusi mergaitės tėvo leidimą, išvažiavo su dukra į Lietuvą. Būdama Lietuvoje ji pranešė, kad į Vokietiją sugrįžti nežada.

Pasak Apeliacinio teismo, kadangi motina turėjo mergaitės tėvo sutikimą dviem savaitėms išvežti mergaitę į Lietuvą, jos išvežimas yra teisėtas, tačiau mergaitės laikymas Lietuvoje be tėvo sutikimo ir pasibaigus nustatytam terminui yra neteisėtas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.