Premjeras: „Kai kam sveika pabadauti“

Tuo metu, kai dalis Lietuvos mokytojų streikavo, Vyriausybės rūmuose skambant muzikai ir poezijai penkiems pedagogams įteiktos Metų mokytojo premijos. Per ceremoniją streikų temos vengta, bet jai pasibaigus premjeras pareiškė, kad kai kuriems streikininkams „sveika ir pabadauti“.

Vyriausybės vadovas ir aukšti švietimo valdininkai vakar sveikino laureatais tapusius pedagogus, džiaugėsi artėjančia Kovo 11-ąja. Vėliau susirinkusieji buvo pamaloninti raudonuoju ir baltuoju vynu, galėjo paragauti kelių rūšių sūrio, sumuštinių ir alyvuogių. Premijuoti mokytojai gaus po 16 tūkst. litų.

Sveikindamas laureatus premjeras Gediminas Kirkilas priminė pats esąs mokytojos vaikas. „Sveikinu jus ir dėkoju už jūsų darbą, nors mes, politikai, dar ne viską padarėme“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas. Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė teigė esanti tikra, kad mokytojai dirba ne dėl apdovanojimų ir premijų. „Jei visos savivaldybės aktyviai, geranoriškai vertintų kiekvieną pedagogo darbo dieną, šiandien galėtume pasveikinti ne penkis, o 50 mokytojų“, – sakė ministrė.

Šalį krečiantis mokytojų streikas galėjo sugadinti šventinę nuotaiką, tačiau nemaloni tema net nebuvo liečiama. Užtat pasibaigus iškilmingai ceremonijai apdovanoti mokytojai išsakė skirtingą nuomonę apie streiką.

LŽ kalbintas Panevėžio rajono Naujamiesčio vidurinės mokyklos dailės, technologijų ir braižybos mokytojas Dalius Dirsė tikino palaikantis visus geresnio gyvenimo siekiančius žmones. „Manau, premijų nusipelno ne penki, o tūkstančiai pedagogų“, – pabrėžė jis.

Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytojas Jonas Rinkevičius streikui nepritarė. „Šiuo metu Vyriausybė negali skirti tiek lėšų atlyginimams, kiek reikalauja protestuotojai. Derybas reikėtų pradėti kitais metais“, – aiškino jis.

Paklaustas apie streikuojančių mokytojų lyderio Alekso Bružo reikalavimą atšaukti užvakar Vyriausybės patvirtintą ilgalaikio pedagogų uždarbio programą, premjeras G.Kirkilas stebėjosi. „Labai keista, kad streikininkai to reikalauja. Bet kuriuo atveju mokytojo situacija dabar geresnė negu anksčiau. Juoba jog numatyta vėlesnių derybų galimybė“, – tikino jis. Pakėlus mokytojams atlyginimus šiuo metu, premjero teigimu, padidėtų infliacija. Pasiteiravus, ką G.Kirkilas mano apie streikininkų ketinimus badauti prie Vyriausybės rūmų, jis atsakė: „Kai kuriems sveika ir pabadauti. Lietuvoje reziduojantys užsienio ambasadoriai stebisi, kad mokytojai badauja dėl pakeltų atlyginimų. Manau, tai asmeninės ambicijos, pakurstytos kai kurių politinių partijų, pavyzdžiui, liberaldemokratų.“

Premijos geriausiems mokytojams teikiamos nuo 1998 metų. Iki šiol jų laureatais tapo 52 pedagogai. Apdovanojimai skiriami už reikšmingiausius darbus pedagogikos srityje, indėlį į švietimo reformos įgyvendinimą, visuomenės demokratinės kultūros, pilietinių vertybių ugdymą. Laureatų skaičių kiekvienais metais nustato švietimo ir mokslo ministras. Kandidatus premijai gauti teikia mokyklų vadovų ir mokytojų asociacijos, švietimo įstaigų steigėjai, taip pat ministerija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

2 komentarai į "Premjeras: „Kai kam sveika pabadauti“"

  1. toja

    O įdomu, ar skaidrus yra laureatų rinkimas??????????????? 8)

  2. tojai

    Nu gi aišku, kad ministrė iš „lempos“ išrinko… 😛

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.