Protestą dėl mokytojų ir valdžios nesusišnekėjimo moksleiviai pareiškė išėję į gatves

Apie pusę šimto moksleivių antradienio popietę sustabdė eismą pačiame Vilniaus centre. Jie keletą minučių vaikštinėjo perėjomis Gedimino prospekto ir Vilniaus gatvės sankryžoje, reikšdami nepasitenkinimą konfliktu tarp Vyriausybės ir pedagogų.
Moksleiviai būriavosi ne tik šioje, bet ir dar daugiau kaip keturiasdešimtyje perėjų įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Moksleiviai į akcijas rinkosi po pamokų, nors daugiau kaip penkiasdešimtyje šalies mokyklų pamokos nuo pirmadienio nevyksta, mokytojams pradėjus neterminuotą streiką.

„Akcija parodo, kad mes esame vieningi, kad mes turime savo nuomonę ir kad mes mokame ją kultūringai išreikšti. Šiuo metu Vyriausybė ir pedagogai neranda dialogo. Nors ir vieni, ir kiti teigia, kad dirba mums, vis dėlto kenčiame mes“, – sakė vienas iš akcijos organizatorių Lietuvos moksleivių parlamento narys Lukas Savickas.

Jo teigimu, akcija nereiškia palaikymo nei mokytojams, nei Vyriausybei.

„Esame neutralioje pozicijoje. Mes sakome, kad mums skauda, kad mes šiuo metu esame įkaitai“, – dėstė L.Savickas.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, antradienį dėl mokytojų streiko pamokos nevyko 56 mokyklose.

Steikuojantys pedagogai reikalauja Vyriausybę šiemet algas kelti 15 proc. daugiau, nei numatyta. Mokytojai reikalauja, kad Vyriausybė 2008 metais pedagogų algas iš viso pakeltų 50 proc. Tuo metu Vyriausybė mokytojų atlygį nuo šių metų pradžios padidino 15 proc. (visiems biudžetininkams algos kilo 11,3 proc.), o nuo rugsėjo įsipareigojo algas didinti dar 20 proc.

Šią savaitę mokytojai taip pat ketina rengti mitingus: pirmadienį pedagogai mitingavo Klaipėdoje, trečiadienį – Vilniuje susirinks prie Vyriausybės.

Pastaruoju metu mokytojų darbo užmokesčio dydžio klausimas tapo vienu aštriausių politinėje darbotvarkėje. Daliai mokytojų streikuojant ar grasinant streikais, kita dalis derėjosi su Vyriausybe. Praėjusį pirmadienį buvo pasirašytas susitarimas dėl ilgalaikės švietimo darbuotojų atlyginimų strategijos, pagal kurią vidutinis mokytojų atlyginimas nuo 2138 litų šiuo metu kils iki 4113 litų nuo 2011-ųjų sausio.

Dokumentą pasirašė premjeras Gediminas Kirkilas ir daliai pedagogų atstovaujančios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Rūta Osipavičiūtė. Praėjusį penktadienį susitarimą dėl mokytojų atlyginimų kėlimo pasirašė ir valdančiųjų partijų lyderiai.

Daugelis opozicinių partijų ilgalaikės atlyginimų kėlimo strategijos 2009-2011 metams pasirašymą įvertino kaip išsisukinėjimą ir naštos užkrovimą ateinančioms vyriausybėms.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.