Streikas pavirto mitingu

Į streikuojančias Klaipėdos mokyklas atėjusius moksleivius vakar rytą pasitiko užrakintos klasės, – nedirbo aštuonios ugdymo įstaigos. Streikuoti žada ir daugiau miesto mokyklų.

Vaikai žaidė krepšinį

„Pajūrio” pagrindinės mokyklos lankytojus iškart įspėja užrašas ant laukujų durų: „Streikas”. Mokykloje veikia viskas – valgykla taip pat. Trūksta tik mokinių šurmulio. Iš pusės tūkstančio moksleivių vakar čia laiką leido apie trisdešimt vaikų.

Mokyklos direktorius Piotras Gaidajenka vylėsi, kad trečiadienį pavyks grįžti prie normalaus darbo ritmo.

Esą jau vyksta derybos dėl streiko nutraukimo. Direktorius tikisi, kad kelios dienos, praleistos be pamokų, mokiniams nepakenks.

„Dabar – trimestro pabaiga, taigi dvejetukininkai streiko metą išnaudoja pažymiams taisytis. O kitiems rekomenduojame pasimokyti savarankiškai. Moksleiviams davėme kompaktinių plokštelių su filmais pagal rusų literatūros programą – tam, kad neskaitantys nors taip pažintų klasikus,” – kalbėjo direktorius.

Laisvas laikas, atsiradęs dėl prasidėjusio streiko, leidžiamas įvairiai: mokytojai tvarko popierius, šnekučiuojasi tarpusavyje, o mokiniai žaidžia krepšinį, futbolą. Vyksta ir papildomi užsiėmimai.

„Aukuro” vidurinėje mokykloje vakar dirbo 14 žmonių – mokytojų ir administracijos darbuotojų. Į mokyklą atėjusiems pusantro šimto mokinių buvo pasiūlyta laiką leisti bibliotekoje, sporto salėje bei klausytis slaugytojų ir psichologų paskaitų.

Prilygino valytojams

Į „Vyturio” pagrindinę mokyklą dirbti atėjo keturi mokytojai ir trys administracijos darbuotojai. Į pamokas susirinko per 50 mokinių. Dauguma jų laiką leido žaisdami krepšinį.

Kūno kultūros mokytoja Aldona Grigaliūnienė tikino, kad nedirbti yra pasiryžusi tol, kol bus patenkinti keliami reikalavimai.

„Vien ko vertas toks skelbimas laikraštyje: „Varpo” mokyklai reikalingas mokytojas. Atlyginimas – tūkstantis litų”. Šalia išspausdintas kitas: „Reikalinga valytoja”. Alga – tas pats tūkstantis. Kol taip bus, tol streikuosime”, – kategoriškai teigė 2005-aisiais Metų klaipėdiete išrinkta A.Grigaliūnienė.

Užkalbintas šios mokyklos aštuntokas Gytis teigė, kad jam streikas patinka, nes nereikia eiti į pamokas. Paauglys vylėsi, kad mokytojai streikuos dar porą savaičių – kol prasidės Velykų atostogos.

Rėžė ugningas kalbas

Streikuojančių mokyklų mokytojai bei visi juos palaikantys vakar rinkosi Atgimimo aikštėje.

Čia ugningas kalbas sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos pirmininkė Laima Juknienė, Klaipėdos rajono, Palangos, Kauno miesto, Kauno rajono švietimo darbuotojų profsąjungų pirmininkai, Klaipėdos tėvų forumo atstovas.

Buvo suteiktas žodis ir miesto vicemerui Benui Šimkui.

Vaikų tėvai pristatė oficialų kreipimąsi į Lietuvos valdžią, kurį išsiuntė Seimui, Vyriausybei bei Prezidentui. Jame prašoma atkreipti dėmesį į tragišką mokytojų padėtį, teigiama, kad tuoj nebeliks kam mokyti, ir jaunimas bus priverstas emigruoti.

Raimondas Mačius, mitinge atstovavęs Klaipėdos moksleivių tėvams, teigė palaikąs pedagogų protestus. Abiturientę dukrą auginantis R.Mačius labai nesisielojo dėl atsirasiančios spragos vaikų išsilavinime.

„Jei mokytojas yra atsakingas, jis prieš streikuodamas užduos savarankiško darbo, ras kiekvienam mokiniui laiko asmeniškai konsultacijai,” – vylėsi vyras.

Surištomis rankomis

„Kiek laiko truks streikas – sunku pasakyti. Jis yra neterminuotas, vadinasi, lauksime, kol bus įvykdyti mūsų reikalavimai. Vyriausybė sakė: streikuokite kiek norite, mums tai nerūpi. Todėl nebuvo tikslinga skelbti tiksliai apibrėžtą streiko laiką,” – kalbėjo Klaipėdos švietimo darbuotojų lyderė L.Juknienė.

Panevėžyje Vytauto Žemkalnio gimnazijos mokytojai vakar žadėjo pamokas vesti surištomis rankomis. Taip jie reiškia solidarumą su streikuojančiais kolegomis iš kitų miestų. Tačiau toks protesto būdas L.Juknienei pasirodė nepriimtinas – esą taip nieko neįrodysi, o ir pamokas nepatogu vesti. Anot jos, Klaipėdoje tokių akcijų nėra numatoma.

Prie streiko prisideda ne visi mokytojai – kai kuriose streikuojančiose mokyklose vyksta pamokos. Pavyzdžiui, „Pajūrio” pagrindinėje mokykloje aštuntokų pageidavimu jie buvo mokomi matematikos. Paklausta, kodėl ne visos mokyklos ir mokytojai prisideda prie streiko, L.Juknienė spėjo, kad pilietiškumo jausmas dar nėra toks stiprus, kokio reikėtų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , .

8 atsiliepimai į "Streikas pavirto mitingu"

 1. vycka

  Rasote pagal kazkieno uzsakyma. Mokytojai pirmieji isdryso parodyti savo ir tautos valia, kad dar ir Lietuvoje zmones turi stubura, o ka jus rasynejat apie kazkokius bestuburius :)?
  Nori pasakyt, kad visa tauta patenkinta tokiu gyvenimu, genocidu pries pensininkus ar kitas mazutes imoneles?? Tu viska supranti, tik suda minkai nes pats esi bestuburis ir vykdai kazkieno uzmascias.

 2. jų visiškai nepateisinu ,net bomžai ir tai nestreikuoja, juk mokytojai nesirause šiukšlyne ,o streikuoti užsigeidė .

 3. sugalvojo

  pasidaryti neeilines atostogas, o mokiniai nukenče ,kodėl per juos turi nukentėti mokiniai ,juk jie niekuom dėti dėl jų užgaidų , nekiškite į savo intrigas mokinių .

 4. sima

  jei mokytojas dirbs maziau, tai laimingesnis bus mokinys

 5. To "aš"; "sugalvojo"

  Nu ir palyginot mokytojus su bomzais… Nelyginami dalykai, vaikai.
  Kai valstybe valdys padorus pielieciai, nereikes jokiu streiku. O dabar vien machinatoriai valdzioj.

 6. MINISTERIJOS KLERKAMS

  streikuosime iki PERGALES, JEI DAR PRITRUKS SARMO, EISIM PIKETUOTI IR BADAUTI PRIE MINISTERIJOS, nelauksim, kol pirpilas surinks papildoma biudzeto prieda. MUMS REIKALINGI PINIGAI DABAR, NES JIE SUGEBA SAU KISENES PRISIPILDYTI PIRMIEJI, O PO TO MEKENA I EKRANA ,,NEEEEEEEEEEEEEERA PINIGUUUUUUUU…&#039&#039

 7. to "aš"

  Matyt belieka jums tik padėkoti, nes sulygindami mokytojus su bomžais aiškiai atskleidėte mūsų vyriausybės( beje, ir visuomenės) požiūrį į juos.
  Gaila visuomenės, kuri tvirtina, kad jų vaikus auklėja bomžai ir jie tuo visiškai patenkinti. O dar labiau gaila šalies valdovų, kurie suprasdami, kad vaikai yra mūsų investicija į ateitį, ten investuoja mažiausiai. Gal taip daroma sąmoningai? Teisingai viena garbaus amžiaus mokytoja pasakė- neišsilavinusiais žmonėmis lengviausia manipuliuoti- tad labai tikėtina, kad greitu laiku Lietuvos vardas beliks tik pasaulio istorijos vadovėliuose. Pirmyn į anglijas ir airijas šiukšlių rinkti- ten nors ir sunku, bet žmonėmis rūpinamasi!

 8. to as

  toks ir yra skirtumas tarp bomzu ir mokytoju, kad bomzai nestreikuoja-del ko jie streikuos, jei nedirba-del algu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.