Medvedevo rinkimai sukėlė Vakarų stebėtojams klausimų dėl laisvės Rusijoje

Negausūs Vakarų stebėtojai pažymėjo, jog balsavimo Rusijoje rezultatai atspindėjo rinkėjų valią, bet pats rinkimų procesas buvo toli nuo demokratijos, nes buvo apribotos galimybės dalyvauti kampanijoje ir ji buvo vienašališkai nušviesta žiniasklaidoje.
„Rusijos prezidento rinkimų kovo 2 dieną rezultatai atspindi rinkėjų valią, bet jų demokratinės galimybės ne visos buvo išnaudotos“, – sakoma Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) stebėtojų misijos pareiškime.

Didžiausią autoritetą šioje srityje turinti organizacija – Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija (ESBO) – atsisakė pasiųsti savo stebėtojų, motyvuodama tai Rusijos valdžios daromomis kliūtimis.

Taigi 22 ETPA stebėtojai buvo vienintelė grupė, pagal kurios vertinimus didžiausios Vakarų valstybės darys išvadas, ar demokratiškai pareiškė valią daugiau kaip 100 mln. Rusijos rinkėjų.

„Per rinkimu buvo matyti, kad kartojasi dauguma trūkumų, kurie buvo akivaizdūs per Dūmos rinkimus 2007 metų gruodį… Nebuvo atsižvelgta į susirūpinimą dėl kandidatų įregistravimo, todėl kyla klausimas, kiek laisvi yra šie rinkimai. Apskritai nebuvo pagerėjimo užtikrinant kandidatams lygias galimybes naudotis žiniasklaida, bendrauti su visuomene. Tai kelia klausimą, ar teisingi yra rinkimai“, – sakoma pareiškime.

Pats balsavimas, stebėtojų nuomone, buvo gerai organizuotas.

„Delegacijai susidarė įspūdis, kad balsavimui buvo gerai pasirengta ir jis gerai organizuotas, nors buvo pastebėta tokių pačių trūkumų, kaip ir per pastaruosius Dūmos rinkimus… „Tačiau delegacija mano, kad net jeigu šie nurodyti dalykai būtų buvę sureguliuoti, balsavimo rezultatai, kurie iš esmės buvo pasitikėjimo votumas dabartiniam prezidentui, nebūtų pasikeitę“, – sakoma pareiškime.

Misija apgailestavo, kad nebuvo kolegų iš ESBO ir pasiūlė D.Medvedevui susilpninti rinkimų proceso kontrolę, kurią sugriežtino jo pirmtakas Vladimiras Putinas.

„Delegacija ragina išrinktąjį prezidentą visų pirma pakankamai pasitikėti savo šalimi ir savo demokratija, kad ateityje jis užtikrintų platesnį oficialių stebėtojų atstovavimą, suteikdamas jiems galimybę ilgiau pabūti (šalyje)“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.