Per metus mažmeninės prekybos įmonių apyvarta išaugo 22 procentais

Per metus mažmeninės prekybos įmonių apyvarta išaugo 22 procentais.

Statistikos departamento atliekamo prekybos ir maitinimo įmonių tyrimo išankstiniais duomenimis, mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų, jų techninės priežiūros ir remonto, automobilių degalų mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (be PVM) šiemet sausį sudarė 2788,2 mln. litų ir, palyginti su tuo pačiu 2007 m. mėnesiu, padidėjo 22,0 procento palyginamosiomis kainomis.

Įmonių, prekiaujančių maisto produktais, apyvarta sausį, palyginti su praėjusių metų sausiu, išaugo 4,8 proc. palyginamosiomis kainomis. Labiausiai išaugo įmonių, kuriose dirba 50 ir daugiau darbuotojų, apyvarta – 6,6 proc., įmonių, kuriose dirba 1-9 darbuotojai, apyvarta sumažėjo 13,7 proc., kitų įmonių (10-49 darbuotojai) – sumažėjo 13,4 proc. palyginamosiomis kainomis.

Ne maisto prekėmis (neįskaitant automobilių) prekiaujančių įmonių apyvarta sausį, palyginti su 2007 m. sausiu, išaugo 24,5 proc. palyginamosiomis kainomis.

Šios grupės apyvartos augimą lėmė įmonės, kuriose dirba 10-49 darbuotojai ir 50 bei daugiau darbuotojų. Jų apyvarta padidėjo atitinkamai 14,1 ir 28,2 proc. Kitų įmonių (1-9 darbuotojai) apyvarta sumažėjo 8,5 proc. palyginamosiomis kainomis. Labiausiai išaugo tekstilės, drabužių ir avalynės specializuotos prekybos apyvarta – 47,0 proc.

Variklinių transporto priemonių ir motociklų pardavimo, techninės priežiūros ir remonto, automobilių degalų mažmeninės prekybos įmonių apyvarta sausį, palyginti su pernykščiu atitinkamu mėnesiu, išaugo 33,5 proc. palyginamosiomis kainomis.

Didžiausią įtaką tam turėjo variklinių transporto priemonių, motociklų, jų atsarginių dalių ir pagalbinių reikmenų pardavimo įmonių apyvartos augimas – 49,6 proc. palyginamosiomis kainomis.

Restoranų, barų ir kitų maitinimo įmonių apyvarta (be PVM) sausį sudarė 80,1 mln. litų ir, palyginti su tuo pačiu pernykščiu mėnesiu, išaugo 11,8 proc.

Šiemet sausį, palyginti su pernykščiu gruodžiu, mažmeninės prekybos, neįskaitant prekybos variklinėmis transporto priemonėmis ir motociklais, techninės priežiūros ir remonto darbų bei mažmeninės prekybos automobilių degalais, įmonių apyvarta sumažėjo 22,6 proc. Įmonių, prekiaujančių ne maisto prekėmis (neįskaitant automobilių), apyvarta sumažėjo 21,8 proc., o prekiaujančių maisto produktais – 23,6 proc. palyginamosiomis kainomis.

Įmonių, prekiaujančių variklinėmis transporto priemonėmis, motociklais, atliekančių jų techninės priežiūros darbus ir prekiaujančių automobilių degalais, apyvarta šiemet sausį, palyginti su 2007 m. gruodžiu, išaugo 8,7 proc. palyginamosiomis kainomis.

Restoranų, barų ir kitų maitinimo įmonių apyvarta šiemet sausį, palyginti su 2007 m. gruodžiu, sumažėjo 10,4 proc. palyginamosiomis kainomis.

Mažmeninės prekybos, neįskaitant prekybos variklinėmis transporto priemonėmis ir motociklais, techninės priežiūros ir remonto darbų bei mažmeninės prekybos automobilių degalais, įmonių apyvarta šiemet sausį, palyginti su 2007 m. gruodžiu, neatsižvelgiant į sezono įtaką, padidėjo 7,4 proc., o palyginti su 2007 m. sausiu, eliminavus darbo dienų skaičiaus įtaką, – padidėjo 14,5 proc.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.