Uždrausta realizuoti nekokybiškus ilgagrūdžius ryžius iš Pakistano ir žemės riešutus iš Kinijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) uždraudė realizuoti Kauno bendrovės „Galinta ir partneriai“ į Lietuvą importuotas 132 tonas ilgagrūdžių lukštentų ryžių iš Pakistano ir „Maxima LT“ importuotų 18,5 tonos žemės riešutų iš Kinijos.

Atlikus ryžių laboratorinius tyrimus Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje, nustatyta, jog aflatoksinų kiekis juose 3-5 kartus viršija leistinas normas. Tuo tarpu aflatoksinų kiekis riešutuose didžiausią leistiną normą viršijo 142 kartus.

VMVT nurodymu abi bendrovės įvežtas nekokybiškas ryžių bei žemės riešutų siuntas turės išvežti iš Lietuvos teritorijos, grąžinti tiekėjui arba saugiai sunaikinti.

Apie nesaugių ryžių ir žemės riešutų siuntas informuota Europos Komisija Europos Sąjungoje veikiančia Skubių pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema RASFF.

Aflatoksinus, kurie yra randami riešutuose bei kituose produktuose, išskiria mikroskopinis pelėsinis grybas Aspergillus flavus. Aflatoksiną gamina pelėsiai, kurie randami dirvoje, pūvančioje augmenijoje, šiene, pūvančiuose grūduose, riešutuose.

Šie pelėsiai sparčiai dauginasi aplinkoje, kur yra drėgmė, pakankamai aukšta temperatūra, netinkama ventiliacija. Aflatoksinai kelia pavojų žmonių sveikatai, jie priklauso stipriausių natūraliai atsirandančių kancerogeninių medžiagų grupei.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.