V.Stakėnas pažadėjo dar dainuoti

Laukiniais Vakarais virtusiame viename Vilniaus klube „vyriausiasis jo kaubojus” Virgis Stakėnas pristatė savo pirmąjį DVD „Radiolabas”.

„Prieš metus, leisdamas to paties pavadinimo audioalbumą, jau žinojau, kad bus trys jo versijos: garso, televizijos ir DVD”, – sakė V.Stakėnas. Tikėtasi, jog visi variantai pasirodys kas du tris mėnesius, tačiau darbai šiek tiek užtruko. Rengdamas pirmąjį vaizdo kompaktinį diską atlikėjas į šį darbą žvelgė itin rimtai ir siekė, kad jis būtų kuo profesionalesnis.

Tarp indėnų ir kaubojų

„Pristatymas: tema – indėnai ir kaubojai. Aprangos kodas – demokratiškai džinsinis”, – taip skamba ištrauka iš kvietimo į V.Stakėno DVD „Radiolabas” pristatymą. Ir išties kvietimas buvo išgirstas – susirinkusieji muzikiniame klube jautėsi kaip laukiniuose Vakaruose, pamatė ir išgirdo kaubojų bei indėnų.

Bičiuliai ir kolegos nuoširdžiai sveikino V.Stakėną, išleidusį pirmąjį vaizdo albumą. Jis savo ruožtu nepagailėjo svečiams staigmenų – sočios vakarienės, gėrimų ir pramogų, kvietė siekti Lietuvos rekordo. Net 63 draugai visi kaip vienas pūtė seną indėnų muzikos instrumentą. „Pateksite į Lietuvos, o kas žino, gal ir į Guinnesso rekordų knygą”, – linksmai kalbėjo muzikantas.

Nepamiršdamas, kad žmonės susirinko ne tik pavalgyti ir išgerti, jis padainavo keletą savo dainų. Paskutinį kartą buvo parodytas gyvas scenos klipas „Erelio brolis”. Dainavo V.Stakėnas, gitara skambino jo antrininkas, pavadintas Stakėnu nr. 2, erelį vaidino muzikanto draugas Rimas. Svečius sužavėjo ir įspūdingas kaubojų bei indėnų pasirodymas. Tik dėl pernelyg mažos erdvės ne visi turėjo galimybę pamatyti visą vaizdą, vykstantį scenoje.

Be jau minėtų atlikėjų, koncertavo ir ansamblis „Vixva” iš Klaipėdos su penkiolikmete lietuvaite Alvita Timašova, V.Stakėno pavadinta augančiu talentu, bei Vilniaus, Panevėžio, Kauno ir Klaipėdos kantri klubų nariai ir Latvijos kantri muzikantai. Kaimynai, pasisveikinę, kaip jau įprasta, „Labas, braliuks”, laužyta rusų kalba padėkojo Lietuvos kantri muzikos atlikėjui už suteiktą galimybę perdainuoti jo dainas ir čia pat pranešė, kad Latvijoje bus organizuojamas pirmasis kantri muzikos festivalis.

Pirmas albumas – prieš 30 metų

Lietuvos kantri muzikos karalius per 30 kūrybinio darbo metų yra išleidęs keturiolika albumų. Pirmasis darbas „Gyvenimas” pasaulį išvydo dar 1979-aisiais. „Užverčiu paskutinį šios didelės knygos lapą, tačiau tikiuosi ir noriu, kad veikla nenutrūktų”, – apie trečios albumo „Radiolabas” versijos pristatymą kalbėjo V.Stakėnas. Pasak atlikėjo, muzikanto prakaitas vertas pagarbos, tad jis dar dainuos.

Visi pristatyto albumo „Radiolabas” kūriniai, įskaitant vaizdo klipus, skamba daugiau kaip dvi valandas. Vaizdo klipų – septyni. Pradedant „Durnių laivu”, kuriame V.Stakėnas dar ne žilas, dar be skrybėlės ir dar ne toks „drūtas”, baigiant klipu „Snaudžia malūnas prie kelio”, kuriame vaidino dar gimnazistė kaubojaus dukra Agnė, ir 2001-aisiais šalyje geriausiu pripažintu bei visiems iki skausmo pažįstamu „Kelelis tolimas”. Beje, „Durnių laivą” atlikėjas sakė parašęs anksčiau nei rašytojas Vytautas Petkevičius.

„Radiolabas” taip pat apima TV koncertą, per kurį skambėjo dvylika dainų, o publiką linksmino žodžio kišenėje neieškantis Vitalijus Cololo. Pamanęs, kad gerbėjai, be koncerto ir vaizdo klipų, norėtų pamatyti ir nuotraukų iš mylimo atlikėjo praeities bei dabarties, V.Stakėnas jų išties nepagailėjo – į šešių dalių skaidrių filmą iš viso įdėjo per du šimtus užfiksuotų savo gyvenimo akimirkų. Atiduodamas duoklę kantri muzikai V.Stakėnas nepamiršo, jog turi ir bardiškos prigimties užuomazgų, tad į DVD albumą įtraukė ir pasirodymą per savo prodiusuojamo festivalio „Akacijų alėja” koncertą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , .

3 atsiliepimai į "V.Stakėnas pažadėjo dar dainuoti"

 1. dalia

  Ar gali vienoj pastraipoj būti trys klaidos. Daininkė yra Alvita Timošova, o ne Alisa. Grojo ne latvių kantri muzikantai, o grupė „Viksva”(LT). Latvijoje manau jau buvo ne vienas kantri festivalis.

  • Alvita

   Alvita TimAšova 🙂 Visų pirma 🙂 Ir grupė ViXva 🙂

   • Maga

    Ačiū, ištaisiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.