LKF toliau kovoja dėl Ž.Ilgausko

Po pokalbio su Žydrūnu Ilgausku Lietuvos krepšinio federacijos vadovai (LKF) sužinojo, kad krepšininko sutartyje su Klivlendo „Cavaliers“ klubu nėra punkto, draudžiančio rungtyniauti nacionalinėje rinktinėje.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas užvakar telefonu kalbėjosi su Lietuvos rinktinėje trokštančiu žaisti „Cavaliers“ vidurio puolėju Ž.Ilgausku ir šis patvirtino, kad jokie jo sutarties su klubu punktai nedraudžia rungtyniauti rinktinėje. LKF generalinis sekretorius džiaugiasi, jog taip po truputį stumiamasi į priekį,

kad aukštaūgis šią vasarą galėtų padėti Lietuvos rinktinei Pekino olimpinėse žaidynėse.

Pagrindinė kliūtis, trukdanti lietuviui užsivilkti rinktinės marškinėlius – mįslingasis 14 žaidėjų sąrašas. Neseniai JAV viešėję ir su „Cavaliers“ vadovais bendravę LKF vadovai sakė, jog NBA komandos dažniausiai pasinaudoja paskutiniu argumentu – vadinamąja 14 žaidėjų taisykle. Remiantis ja, NBA draudimo kompanijos 14 sunkiausiai traumuotų ar vyriausių lygos žaidėjų turi teisę nedrausti ir suteikia NBA klubams savo nuožiūra spręsti – gali krepšininkai atstovauti savo šaliai ar ne.

M.Balčiūnas LŽ sakė, jog antradienį (vakar – aut. past.) jis ketino susisiekti su krepšininko agentu Herbu Rudoy’umi.

„Gal agento padedami, jei tai įmanoma, mes pasieksime galimybę išbraukti Žydrūną iš 14 žaidėjų sąrašo, – vylėsi generalinis sekretorius. – Tokiu atveju Ž.Ilgauskas būtų apdraustas NBA draudimu ir tai būtų dar vienas žingsnis į priekį.“

Kaip jau rašėme, Ž.Ilgausko norus žaisti olimpiadoje gesina „Cavaliers“ vadovai. Jie nori, kad krepšininkas vasarą ilsėtųsi. Be to, jie bijo, kad dėl dalyvavimo Pekino olimpinėse žaidynėse lietuvis traumą gali patirti jau prasidėjus NBA sezonui.

Beje, LKF gavo oficialų raštą iš FIBA, kuriame teigiama, jog FIBA yra pasirašiusi susitarimą su NBA, pagal kurį NBA klubai negali uždrausti draudimą turintiems krepšininkams žaisti rinktinėje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.