Susitarti su mokytojais premjerui nepavyksta

Vyriausybėje vakar vykęs pasitarimas dėl ilgalaikės mokytojų atlyginimų strategijos baigėsi be rezultatų. Net ir nuosaikiai nusiteikę pedagogai vis garsiau kalba apie protesto akcijas.

Pasitarime dalyvavo tik Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Aukštaitijos susivienijimo atstovai. Kitos mokytojų profsąjungos, teigdamos, kad Vyriausybė tik imituoja derybas, toliau rengiasi visuotiniam streikui, kurį žadama pradėti kovo 3-iąją.

„Profesinės sąjungos ir Vyriausybės siūlymai iš esmės nelabai skyrėsi, – po susitikimo sakė švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė. – Profesinės sąjungos tikslas – kad iki 2011 metų švietimo darbuotojų atlyginimai didėtų 60 procentų. Sutarėme, kad pateiksime visą informaciją, kaip tie procentai išsidėsto atskirais metais, ir pirmadienį, matyt, sutarsime dėl galutinio varianto.“

Vakar dieną LŽ kalbintas LŠDPS Aukštaitijos susivienijimo pirmininkės pavaduotojas Audrius Jurgelevičius teigė, kad jų profsąjungą remiantys pedagogai nusiteikę protestuoti, jei teisėti jų reikalavimai nebus patenkinti. Galutinai tai paaiškės vasario 22-ąją šios profsąjungos konferencijoje.

Alekso Bružo vadovaujamos LŠDPS radikaliojo sparno atstovas Eugenijus Jesinas teigė, kad ilgalaikės strategijos rengimą Vyriausybė galėtų atidėti rudeniui, esą šiuo metu ji nėra aktuali. „Nėra reikalo skubėti. Pirmiausia Vyriausybė turėtų atkreipti dėmesį į protesto akcijas ir reikalavimus pakelti mokytojų atlyginimus šiais metais. Tačiau ji dirbtinai mėgina šią problemą nustumti į antrą planą, prisidengdama strategija“, – tvirtino jis.

Pasak profsąjungos atstovo, šiuo metu apie 30 savivaldybių mokytojai pasiryžę dalyvauti streike – nevesti pamokų, nutraukti papildomo ugdymo užsiėmimus. „Tai dar ne viskas. Jei Vyriausybė neatsižvelgs į mūsų protesto akciją, kovo 5-6 dienomis surengsime masinį piketą prie jos rūmų. Piketas vyks ir naktį. Prašysime Savivaldybės leidimo statyti palapines. Tokiu galbūt ir drastišku būdu bandysime atkreipti visuomenės dėmesį“, – sakė E.Jesinas. Mokytojai reikalauja jų atlyginimus nedelsiant pakelti iki 2,5-3 tūkst. litų.

A.Bružo atstovaujami mokytojai pirmieji pasitraukė iš vyriausybinės darbo grupės. Netrukus jų pavyzdžiu pasekė Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga ir Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

Šiandien Telšiuose lankysis Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) delegacija, vadovaujama R.Žakaitienės. ŠMM atstovai teigė, kad išvažiuojamieji susitikimai apskrityse – jau porą metų gyvuojančios tradicijos tąsa. Tačiau jie sutiko, kad mokytojų streiko temos nebus išvengta. Žemaitijoje A.Bružo vadovaujami profsąjungos nariai turi tvirtą rėmėjų palaikymą. ŠMM sekretorius Alvydas Puodžiukas LŽ patvirtino, kad per švietimo valdininkų viešnagę Telšiuose bus kalbamasi su profsąjungų atstovais. „Galbūt jie supras, kad negalima visko įgyvendinti per vienus metus. Be to, mokytojus kartais pasiekia iškreipta informacija. Manome, kad paaiškinimas iš pirmų lūpų, ministrės žodžiai, ką ketina daryti Vyriausybė, pasieks tikslą“, – sakė jis. ŠMM atstovas užsiminė, kad susitikime bus kalbama ir apie mokyklų bei savivaldybės vadovų atsakomybę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , .

4 atsiliepimai į "Susitarti su mokytojais premjerui nepavyksta"

 1. manau, kad

  ir nepavyks, kol nepakels algu

 2. oioi

  Irnesusitars.Jei padidins mokytojams,gydytojams,soc.darbuotojams ir kitiems algas,tai kaip sau pasiskirs rentas,pasididins atlyginimus,juk baigiasi terminas jų viešpatavimui.Už ką Kirkilas nusipirks tabako pypkei,kad galėtų toliau pūsti dūmus liaudžiai į akis.Tokio nekultūringo premjero nebuvau mačiusi anksčiau.Kur nuvyksta visur rūko,net neatsiklausęs kitų,o gal jiems netinkadūmai.Nebūtų kaimo jurgis- socdemų matrioška.

 3. siulau

  Jokiu budu nesiklausyti pliurpalu, jie tik ir moka pliurpti. Reikia kovoti iki pabaigos, kol nebus pakelti atlyginimai!!! Jokiu nuolaidu ir kalbu. Kilkyt zmones, sakykit tai kas „prisirpo“, gana jiems turtus dalinti. Paziurekit kaip kitur gyvena zmones, negi mes kitokie. Ne mes kalti, o musu isrinktieji….

 4. mokytojas

  politrukas Kirkilas irgi pernai kalbejo, kad kels atlyginimus nuo 2007-09. buvo zodziai is „pirmu lupu“ ir ka? ponia Zakaitiene gali pliurpti kiek nori… ir taip pat sekmingai veliau nuo savo zodziu atsiriboti… 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.