Prezidentas V.Adamkus ragina visuomenę išsivalyti nuo pykčio ir neapykantos

Prezidentas Valdas Adamkus paragino Lietuvos gyventojus būti vertais savo valstybės bei išsivalyti nuo pykčio ir neapykantos.
„Būkime verti mūsų garbingos istorijos ir savo siekius išvalykime nuo pykčio, neapykantos, vienadienių interesų. Būkime verti savo valstybės, būkime naujos Lietuvos kūrėjai“, – sakė V.Adamkus, kalbėdamas šeštadienį Operos ir baleto teatre vykusiame Lietuvos valstybės atkūrimo 90-mečio minėjime.

Pažymėjęs, kad Vasario 16-oji atvedė į Kovo 11-ąją, prezidentas pabrėžė, kad kalbant apie šiuos istorinius įvykius, reikia „atmesti mitą, kad Lietuvą išvadavo kažkokia išorinė jėga ar palankios istorinės aplinkybės“.

„Visus lemiamus žingsnius Lietuva ir lietuviai žengė patys. Nebijodami, nesidairydami atgal, neabejodami savo teisumu ir savo dirbamų darbų reikalingumu, nebijodami savo idealizmo, tapusio realybe“, – sakė V.Adamkus.

Jo teigimu, Lietuva per savo nelengvos istorijos pamokas išmoko atkakliai ir gana sėkmingai priešintis nutautinimui, rusinimui, tapatybės ir kultūrinės savasties atėmimui.

Sunkiau, anot prezidento, buvo atsispirti sovietizacijai, kuri ilgam iškreipė visuomenės santykius ir daugelio vertybių sampratas. Tačiau, V.Adamkaus teigimu, Lietuvos politikai visada galėdavo pasisemti kuriamosios jėgos iš Lietuvos kultūros tradicijų.

Priminęs, kad po mėnesio Lietuva minės 18-ąsias Lietuvos valstybingumo atkūrimo metines, o rudenį Seimo rinkimuose pirmą kartą balsuos piliečiai, gimę jau nepriklausomoje Lietuvoje, V.Adamkus sakė, kad ateinant naujoms kartoms į viešąjį gyvenimą, visi tampame laisvesni nuo praeities inercijos, drąsiau keičiamės ir priimame iššūkius.

„Taip – laisvė reikalauja atsakomybės ir dažnai veda ne pačiais lengviausiais keliais. Tačiau Lietuva visada turėjo drąsos ir išminties per nusivylimus ir sunkumus atrasti stipriąsias savo dvasines, tautines ir pilietines galias“, – kalbėjo prezidentas.

Jo teigimu, dabartinė Lietuva toli pranoksta ano meto Lietuvą demokratinės politikos ir integracijos į Vakarų pasaulį požiūriu, tačiau iš ikikarinės Lietuvos ir dabar galima mokytis idealizmo, tikėjimo savo valstybe ir jo ateitimi, o svarbiausia – pilietinio pasišventimo.

Pabrėžęs, kad nuvertindama ir ignoruodama piliečių problemas, valdžia griauna žmonių pasitikėjimą valstybe, prezidentas sakė nuolat raginantis politikus neprarasti drąsos ir imtis nepopuliarių, bet valstybės, jos žmonių ateičiai labai reikalingų sprendimų ir pertvarkų.

„Šiandien esame kelyje, kuriame jaučiamės saugesni nuo išorės pavojų labiau nei bet kada per visą savo istoriją. Tikruosius iššūkius meta globalizacija ir mūsų akyse sparčiai besikeičiantis pasaulis. Dvidešimtojo amžiaus Lietuva save atrado, kūrė ir tvirtino kitokioje tarptautinėje aplinkoje, nuo kurios dramų ir intrigų priklausėme tiesiogiai“, – kalbėjo V.Adamkus.

Jis pabrėžė, kad kiekvieni atkurtos nepriklausomybės metai stiprina Lietuvą, o šią savaitę pasirašyta Lietuvos ir Lenkijos sutartis dėl elektros tilto statybos dar labiau sutvirtins šalies nepriklausomybę bei bus svarbi ne tik Lietuvai ir Lenkijai, bet ir Estijai, Latvijai, visai Europai

Prezidento nuomone, šiandien Lietuva privalo aktyviau dalyvauti bendroje Europos Sąjungos politikoje ir kartu ieškoti atsakymų į didžiuosius laikmečio klausimus. „Tačiau ir moderni Lietuva negali sutikti su kompromisais, nepaisančiais tautos ir valstybės interesų. Mūsų istorinė atmintis įspėja būti budriais“, – pažymėjo V.Adamkus.

Jo teigimu, Lietuva turi rengtis gyventi ateities pasaulyje, kuriame reikės įsitvirtinti vaizduote, kūrybingumu ir idėjomis. Prezidento nuomone, Lietuvos vizija turi būti siejama ne su buvimu Rytų ar Vakarų kovos lauke, o su tokiu valstybės kūrimu, kuris leistų mokytis iš kitų šalių, tobulinti save.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

2 atsiliepimai į "Prezidentas V.Adamkus ragina visuomenę išsivalyti nuo pykčio ir neapykantos"

  1. Brazas

    Vienoje laidoje verslininkas kalbėjo,kad skandalai ir grupiniai interesai užgožia valstybinius. Tą turėtų pastebėti prezidento patarėjai,bet jie mėgaujasi ramiu darbu.Kada bus nustota skirstyti politines partijas į dešiniuosius ir kairiuosius,kada bus atkurta tautos vienybė? Niekam nerūpi.Vieni nupirkti,kiti skaldosi iš pavydo.

  2. Janina

    Iš kurios pusės prezidentas mato tą pyktį ir neapykantą? Kas ją skleidžia? Prezidentūta galėtų patikslinti ,nes nesuprantama,kam taikoma tokie išsakymai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.