Putinas surengs septintąją ir paskutinę spaudos konferenciją kaip valstybės vadovas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį surengs septintąją metinę spaudos konferenciją, kuri bus savotiškas jo aštuonerių metų buvimo valstybės vadovo poste rezultatų susumavimas.
Spaudos konferencija prasidės vidudienį Kremliaus 14-ojo korpuso Apvaliojoje salėje. Kaip pranešė Kremliaus spaudos tarnyba, į ją akredituotas rekordinis žurnalistų skaičius – 1 364 žmonės (pirmojoje didelėje prezidento spaudos konferencijoje 2001 metų vasarą dalyvavo apie 400 žurnalistų).

Tai – rekordinis spaudos atstovų, akredituotų į susitikimą su Vladimiru Putinu, skaičius, dauguma jų (apie 900) – Rusijos žurnalistai, daugiausia regioninės žiniasklaidos atstovai.

Į renginį atvyks ir keli užsienio diplomatinių misijų atstovai. V.Putino atsakymai bus sinchroniškai verčiami į anglų, prancūzų, vokiečių ir japonų kalbas.

Konferenciją tiesiogiai transliuos du federaliniai televizijos kanalai – Pirmasis kanalas ir „Rosija“, taip pat radijo stotys „Majak“ ir „Radio Rosiji“.

Kasmet didėja ne tik dalyvių skaičius, bet ir V.Putino spaudos konferencijos trukmė.

Pernai susitikimas su spauda truko tris su puse valandos (2003 metais spaudos konferencija vyko viena valanda trumpiau), per kurias prezidentas atsakė į beveik 70 klausimų.

Spaudos konferencijos temos iš anksto nenurodomos. Tačiau šiais metais V.Putinui iš anksto parengti maždaug 200 labiausiai galimų klausimų. Pastarąją savaitę jis taip pat išsamiai nagrinėjo visų ministerijų apibendrinamuosius pranešimus ir informacinę medžiagą.

Pats V.Putinas vadina renginį „gera tradicija“ ir galimybe atsakyti į „svarbiausius vidaus ir tarptautinės politikos klausimus“.

Labiausiai paplitęs iki pastarojo laiko tebėra klausimas apie „įpėdinį“ ir V.Putino planus po rinkimų kovą.

Prezidento atsakymas buvo plačiai cituojamas: „Jūs mane užkamavote“, – sakė V.Putinas ir pridūrė, jog mano, kad po pasitraukimo iš valstybės vadovo posto jis bus „tiesiog žmogus“.

V.Putinas taip pat buvo nepatenkintas formulavimu „įpėdinis“. Jis pabrėžė, kad „jokių įpėdinių nebus, bus kandidatai į Rusijos Federacijos prezidento pareigas“ ir paprašė „nestumti jo lauk“ anksčiau laiko.

Per paskutinę metinę spaudos konferenciją taip pat bus užduota klausimų apie kovą su korupcija, „sąmokslus“ prieš Rusiją, infliacijos, energetikos išteklių eksporto, demografijos ir armijos problemas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.