Keičiami notarų paslaugų įkainiai

Šiandien Teisingumo ministerijoje įvykusioje spaudos konferencijoje pristatyti iš dalies keičiami notarų imamo atlyginimo už notarinių veiksmų atlikimą, sandorių projektų parengimą, konsultacijas ir technines paslaugas laikinieji dydžiai. Šie Teisingumo ministro Petro Baguškos įsakymu patvirtinti pakeitimai įsigalios nuo š. m. vasario 20 d.

Teisingumo ministras, atsižvelgdamas į vieningą asocijuotų verslo struktūrų ir Notarų rūmų atstovų poziciją suvienodino notarinių paslaugų įkai¬nius fiziniams ir juridiniams asmenims. Šie įkainiai juridiniams asmenims prilyginti galiojantiems įkainiams fiziniams asmenims, todėl notarų paslaugos atpigs juridiniams asmenims ir nepadidės fiziniams asmenims.

Taip pat nustatytas maksimalus 20 000 Lt notarų imamo atlyginimo dydis už su nekilnojamojo turto sandoriais susijusių konkrečių notarinių veiksmų atlikimą, sandorių projektų parengimą, konsultacijų ir techninių paslaugų teikimą. Iki šiol šiems veiksmams nebuvo nustatytas maksimalus įkainis, galiojo tik bendra nuostata, kad notaro imamo atlyginimo dydis už vieno notarinio veiksmo atlikimą negali būti didesnis kaip 50 000 Lt.

Atsižvelgiant į Notarų rūmų pateiktus nusiskundimus, jog verslininkai piktnaudžiauja vienu sandoriu, dirbtinai perleisdami kelis didelės vertės nekilnojamuosius daiktus, kad būtų mokamas mažesnis notaro atlyginimas, pakoreguota pastaba dėl notarų maksimalaus atlyginimo dydžio nustatymo, kai vienu notariniu veiksmu yra tvirtinami keli sandoriai arba perleidžiami keli daiktai. Tokiu atveju maksimalus atlyginimo dydis negali viršyti 50 000 Lt.

Teisingumo ministro įsakyme Dėl notarų imamo atlyginimo už notarinių veiksmų atlikimą, sandorių projektų parengimą, konsultacijas ir technines paslaugas laikinųjų dydžių patvirtinimo pakeitimo“ buvo perkelta ir notariato įstatyme esanti nuostata, kad atsižvelgdamas į kliento turtinę padėtį, notaras gali iš viso ar iš dalies atleisti jį nuo atlyginimo mokėjimo. Atlyginimo dydis nurodomas notariniame registre ir notaro patvirtintame dokumente.

Teisingumo ministerija informuoja, kad iki š. m. rugsėjo 1 d. bus parengta išsami palyginamoji studija dėl notarinių veiksmų įkainių ir šių įkainių nustatymo principų visose Europos Sąjungos valstybėse narėse. Taip pat bus atliktas nepriklausomas ir visapusiškas tyrimas (auditas), kurio metu bus nustatytos faktinės notarų veiklos sąnaudos teikiant konkrečias notarines paslaugas (atliekant konkrečius notarinius veiksmus). Tuomet notarų imamo atlyginimai dydžiai bus peržiūrimi ir formuojami remiantis atlikto lyginamojo tyrimo bei notarų veiklos audito išvadomis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

1 atsiliepimas į "Keičiami notarų paslaugų įkainiai"

  1. Mina

    Tik nereikia notorams ir kitiems valdyninkams verkti-vartosi,kaip inkstai taukuose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.