70 tūkst. maldininkų paminėjo 150-ąsias apsireiškimo Lourde metines

Maždaug 70 tūkst. katalikų maldininkų pirmadienį susirinko Lurde į mišias 150-osioms Švč.Mergelės Marijos apsireiškimo prancūzų valstiečių mergaitei Bernadette’ai Soubirous (Bernadetai Subiru) metinėms paminėti.
Daugiau kaip 25 vyskupai ir 800 kunigų dalyvavo mišiose, kurias aukojo Tarbo ir Lurdo vyskupas Jacques’as Perrier (Žakas Perjė) ir Marselio arkivyskupas Bernard’as Panafieu (Bernaras Panafjė).

Mišios buvo aukojamos lauke priešais Masabjelio šventovę, kur, kaip tikima, Švč.Mergelė Marija 1858 metų vasario 11-ąją pirmą kartą apsireiškė Bernadette’ai Soubirous.

Tuo pačiu metu Vatikane Šv.Petro bazilikai buvo iškilmingai perduotas B.Soubirous šonkaulis.

Relikvijai perduoti buvo surengta procesija pagrindine gatve, vedančia nuo Romos Tibro upės iki Šv.Petro bazilikos. Procesiją lydėjo maždaug 15 italų policininkų ant baltų arklių.

B.Soubirous po savo regėjimų tapo vienuole, o 1933 metais Katalikų Bažnyčia paskelbė ją šventąja.

Lurdo miestelis Prancūzijos pietvakariuose yra vienas pagrindinių piligrimystės centrų, kuriame lankosi milijonai tikinčiųjų iš viso pasaulio.

Daugelis čia atvyksta tikėdamiesi, kad juos išgydys šventovės vanduo, kuris, kaip teigiama, turi gydomųjų galių.

Jubiliejinių metų renginiai vyksta nuo 2007-ųjų gruodžio 8-osios iki 2008 metų gruodžio 8 dienos. Jais bus paminėta 18 apsireiškimų, kuriuos B.Soubirous, kaip tikima, regėjo nuo 1858-ųjų vasario iki liepos.

Katalikų Bažnyčiai B.Soubirous regėjimai patvirtino Nekalto prasidėjimo dogmą, kurią ketveriais metais vėliau paskelbė popiežius Pijus IX ir kuri teigia, kad Švč.Mergelė Marija buvo „be gimtosios nuodėmės“ nuo pat jos gimimo.

B.Soubirous mirė 1879 metais, būdama 35-erių, ir yra palaidota Nevere centrinėje Prancūzijoje.

Popiežius Benediktas XVI į Lurdą turėtų atvykti rugsėjį.

Gruodį Vatikanas paskelbė, kad popiežius suteiks visuotinius atlaidus Lurdo šventovę 2008 metais aplankiusiems katalikams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.