Antausis naujajai daugumai

Seimo komiteto vadovo kėdę palikdamas „pilietininkas” Algimantas Matulevičius sujaukė žmonių pasitikėjimą praradusio A.Kirkilo planus. Vakarykštis A.Matulevičiaus žingsnis – dar vienas antausis nepopuliariai G.Kirkilo Vyriausybei ir paskubomis sulipdytai naujajai daugumai. Socialliberalai suabejojo, ar jų parinktas kandidatas bus patvirtintas.

Politikų ir žiniasklaidos dėmesio centras vakar buvo nykštukinės parlamento Pilietinės demokratijos partijos (PDP) frakcija. Neapsikentęs šmeižto ir nuolatinio spaudimo, vadovauti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) atsisakė A.Matulevičius. Jis savo veiksmus prašė traktuoti kaip atsistatydinimą-protestą. Šiandien Seimas svarstys, ar patenkinti jo pareiškimą.

Kitas „pilietininkas” – Romas Venclovas iš frakcijos išėjo pas „darbiečius”, kuriuos paliko prieš porą metų. Sugrįžo tyliai, nieko neaiškindamas net partijos bendražygiams. Jei iš PDP frakcijos, dabar turinčios septynis narius (skaičiuojant su Seimo pirmininku), pasitrauktų dar bent vienas narys, jos iš viso neliktų Seimo žemėlapyje.

Tiki partijos ateitimi

Būta prognozių, kad A.Matulevičius gali ne tik atsisakyti vadovauti NSGK, bet ir pereiti į Tėvynės sąjungos frakciją. Vakar parlamentaras tikino neketinąs to daryti – jis liekąs tiek PDP, tiek frakcijoje. „Esu partijos vicepirmininkas, todėl dabar daugiau laiko skirsiu šioms pareigoms”, – sakė A.Matulevičius. Pasak jo, kai kas per anksti susiruošė laidoti PDP. „Po rinkimų mūsų partija tikrai bus parlamentinė”, – tikino komiteto vadovas, kuris pažadėjo: jeigu dalyvausiąs rinkimuose, į Seimą atsivesiąs daug garbingų žmonių.

A.Matulevičiaus įsitikinimu, politinių oponentų nemalonę jis užsitraukė po NSGK atlikto Valstybės saugumo departamento veiklos tyrimo. „Nesuprantu, kodėl kritikuodamas NSGK pirmininko darbą, ignoruodamas Seimo patvirtintas parlamentinio tyrimo išvadas, premjeras toleruoja dabartinį savo patarėją Albiną Janušką, įvardytą kaip neskaidrius kontaktus ir įtartinus ryšius turintį asmenį. Taip pat nesuprantu, kodėl iki šiol nesprendžiami susikompromitavusių VSD vadovų atleidimo klausimai, turiu omeny pavaduotojus”, – kalbėjo A.Matulevičius.

Nenori tylėti

Anot atsistatydinančio komiteto vadovo, susiklosčius tokioms aplinkybėms, jis turėjęs arba „užsisiūti burną ir sėdėti, arba trauktis”. „Negalėdamas tylėti ir susitaikyti su tuo, kad puolant mane yra menkinama NSGK veikla, ir protestuodamas prieš įvairiausio pobūdžio politinės insinuacijas mano atžvilgiu pareiškiu, kad atsistatydinu iš NSGK pirmininko pareigų”, – pranešė parlamentaras. Kaip vieną iš pasitraukimo priežasčių jis įvardijo atominės elektrinės įstatymo svarstymą Seime. Anot A.Matulevičiaus,

tai, kas vyksta dabar, neturi nieko bendra su atominės elektrinės statyba.

A.Matulevičius tikino, kad kol kas „pilietininkai” neketina atsisakyti NSGK pirmininko posto, kaip to pageidauja pirmadienį į koaliciją įsitraukę socialliberalai. „Visos pono Artūro Paulausko kalbos, kad jis eina kelti mokytojų atlyginimų, yra blefas, jam reikia šito komiteto”, – sakė parlamentaras.

Paklaustas, ar sutiktų vadovauti Seimo Sveikatos apsaugos komitetui, A.Matulevičius juokavo esąs prastas daktaras. Kartu pareiškė, kad dabar, kai apie jo veiklą paskleista tiek neteisybės, jis iš principo šio darbo nesiimsiąs.

Postų dalybos

„Jei jis taip galvoja, matyt, pats turėjo tokį tikslą”, – taip reagavo socialliberalų lyderis A.Paulauskas į A.Matulevičiaus užuominą esą Naujoji sąjunga (NS) anksčiau turėtą NSGK nori atgauti todėl, kad siekia užvaldyti specialiąsias tarnybas.

Vakar vakare NS prezidiumas svarstė, kas galėtų užimti derybose išsiderėtus aplinkos ministro, Seimo Antikorupcijos komisijos, Europos reikalų (kartu ir vicepirmininko) ir NSGK vadovų postus.

Kaip vakar LŽ sakė NS pirmininko pavaduotojas Seimo narys Algirdas Monkevičius, į kiekvieną postą pretenduoja keli kandidatai. Visi pretendentai bus vertinami pagal du svarbiausius kriterijus – kompetenciją ir autoritetą.

Neoficialiomis žiniomis, baiminantis, kad Alvydo Sadecko kandidatūrai gali nepritarti NSGK nariai, užimti šio komiteto pirmininko vietą gali būti siūloma Užsienio reikalų komiteto nariui Vaclavui Stankevičiui. A.Sadeckui, kuris pastarąsias dvi savaites minėtas kaip realiausias kandidatas į A.Matulevičiaus kėdę, atitektų Antikorupcijos komisijos vadovo postas. Kol kas neaišku, kaip į tokias partiečių rokiruotes reaguos pats A.Sadeckas, kuris šiuo metu yra išvykęs. Kaip pretendentė į Antikorupcijos komisijos vadoves įvardijama ir Nijolė Steiblienė. Pats A.Paulauskas greičiausiai užimtų Seimo vicepirmininko ir Europos komiteto vadovo kėdes, o Vaclovas Karbauskis taptų Aplinkos ministerijos galva.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Antausis naujajai daugumai"

  1. nusivylusi

    jūs vsi vienodi,geri kol siekiat valdžios o paskui velnius krečiat!!!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.