Į užsienį – už farmacininkų pinigus

Kauno gydymo įstaigų vadovai kvalifikaciją dažniausiai kelia užsienio šalių kurortuose. Miesto politikams kyla abejonių, ar tokiems mokymams skiriamos lėšos naudojamos tikslingai ir skaidriai.

Tai, kad kai kurie laikinosios sostinės gydymo įstaigų vadovai kelti kvalifikacijos neretai vyksta į užsienio šalių kurortus, – vieša paslaptis. Pagaliau tokių mokymų tikslingumu suabejojo Kauno miesto politikai. Jų manymu, vargu ar Kauno Dainavos poliklinikos vadovas tik Izraelyje galėjo išmokti įmonės vidaus kontrolės sistemų ir vidaus audito subtilybių, o darbo užmokesčio problemoms nagrinėti labiausiai tinkamas Sidės kurortas Turkijoje. Tokių gydytojų kvalifikacijos kėlimo kelionių – ne viena. Paprastai dalį jų išlaidų padengia Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga, o kitą dalį finansuoja pačios sveikatos įstaigos iš specialių labdaros sąskaitų, kurių pagrindines įplaukas sudaro farmacijos kompanijų aukojamos lėšos.

Pasak Dainavos poliklinikos direktoriaus Giedriaus Andziukevičiaus, labdaros sąskaita būtina, nes į ją patenka ne tik gyventojų aukojami 2 proc. pajamų mokesčio, bet ir verslininkų skiriamos lėšos. „Šiais pinigais finansuojamos ne vien mano kelionės į kitas šalis. Tomis lėšomis padengiama dalis mūsų darbuotojų mokymo išlaidų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje rengiamuose seminaruose ir kursuose“, – aiškino gydymo įstaigos vadovas. Anot direktoriaus, aukojamų pinigų sumos mažėja, tad ir mokymams skiriamų lėšų nėra daug. O jos skirstomos tik pritariant įstaigos steigėjai, t. y. savivaldybei.

Tačiau Kauno miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Diana Kaunienė tvirtino, kad šios sąskaitos priklauso pačių įstaigų kompetencijai. „Tikrai negalėčiau nieko komentuoti, nes į savivaldybės įmonių vidaus reikalus mes nesikišame, o jų finansinę veiklą kontroliuoja Įmonių finansinės veiklos analizės skyrius“, – kalbėjo valdininkė.

Minėto skyriaus vadovas Vytautas Jurkevičius LŽ patikino, kad nieko nežino, kaip naudojamos šios lėšos. „Tikrai atėjo laikas pasidomėti, kas ten vyksta. Mano supratimu, deramos atskaitomybės iki šiol nebuvo“, – sakė dienraščiui V.Jurkevičius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.