Specialiosios tarnybos ėmė ruoštis pavasariniam potvyniui pamaryje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente penktadienį buvo tariamasi apie pasirengimą galimam potvyniui Nemuno žemupyje.
Lietuvos kariuomenės Lauko pajėgų štabo, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Policijos departamento ir ugniagesių gelbėtojų atstovai aptarė pasirengimo ir veiksmų derinimo galimybes pavasarinio potvynio metu Klaipėdos ir Tauragės apskrityse.

Susitikimo metu pareigūnai kalbėjo apie pagalbos gyventojams teikimą pasitelkiant karinę techniką, policijos pajėgas bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos turimus orlaivius, jų dislokavimo vietas, žvalgybos oro grafikus, norinčių išsikelti žmonių turto apsaugą bei karių apgyvendinimą ir bendrų pajėgų valdymo grupės įkūrimą.

Be to, buvo diskutuota apie apribojimą įvažiuoti gyventojams į užlietų teritorijų zoną.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešimo, pareigūnai aptarė pagalbos teikimo tvarką, pajėgų išdėstymą, vadovavimą ir veiksmų koordinavimą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šį pasitarimą inicijavo siekdamas tinkamai pasirengti ir pasitelkti į potvynio zoną kitų institucijų turimas pajėgas ir priemones.

Didžiausias šimtmečio potvynis Nemuno žemupyje buvo 1958 metais. Tada buvo apsemta 57 tūkst. hektarų. 1979 metais buvo apsemta 30 tūkst. hektarų, 1994-siais – 40 tūkst. hektarų, 19 kaimų, 168 sodybos, nukentėjo 656 žmonės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.