„Mažeikių naftoje“ rasta rusų pasiklausymo įranga – patvirtino „PKN Orlen“

Didžiausio Lenkijos naftos koncerno „PKN Orlen“ valdomoje „Mažeikių naftoje“ rasta pasiklausymo įranga, pagaminta Rusijoje.

Ketvirtadienį vėlai vakare dienraščio „Dziennik“ žurnalistams „PKN Orlen“ atstovas Dawidas Piekarzas (Davidas Piekažas) patvirtino, kad aparatūra buvo rasta.

„2007 metais „PKN Orlen“ apsauga, vykdydama standartines pasiklausymo įrangos paieškos procedūras, vieno iš vadovų kabinete rado tokią įrangą“, – teigė D.Piekarzas.

Tuo tarpu Lietuvos Vyriausybės, kuri yra antra didžiausia „Mažeikių naftos“ akcininkė, atstovai apie tai teigė nieko nežinantys.

Ūkio ministras Vytas Navickas penktadienį Lietuvos žurnalistams tvirtino apie tai nieko nežinantis ir pažadėjo išsiaiškinti su įmonės atstovais.

Nieko BNS nekomentavo ir „Mažeikių naftos“ atstovas spaudai Jacekas Janas Komaras: „Mes nekomentuojame šio fakto. Nežinau, iš kur tas žurnalistas apie tai rašė“.

Mažeikių įmonės tarnyboms, anot Lenkijos dienraščio, nepavyko nieko rasti.

Šaltinių teigimu, įranga elektros lizde buvo instaliuota profesionaliai ir iš kabineto duomenis perduodavo radijo bangomis. Ji, anot neįvardintų asmenų, galėjo veikti labai ilgai, nes turėjo nuolatinį maitinimą. Nežinoma, ar tuo metu, kai įranga buvo rasta, ji buvo aktyvi. Viena iš versijų, kad įranga galėjo naudotis Rusijos atstovai, kai vyko „Mažeikių naftos“ pardavimo procesas.

Lenkijos laikraštis „Dziennik“ rašo, kad įranga buvo rasta pernai lapkričio mėnesį įmonės direktoriaus pavaduotojo Alberto Gimbuto, kuris laikomas vienu svarbiausių įmonės valdytojų ir darė didelę įtaką derybose dėl Lietuvos įmonės pardavimo 2006 metais, kabinete.

Laikraščio šaltiniai tvirtino, kad kova dėl „Mažeikių naftos“ vyksta iki šiol.

Pasak „Dziennik“, 2006 metais dėl „Mažeikių naftos“ vyko tikras karas, kai įmonės akcijas pardavinėjo bankrutuojantis Rusijos koncernas „Jukos“ bei Lietuvos Vyriausybė. Lietuvos įmonės akcijomis buvo suinteresuotos Lenkijos, Kazachstano ir Rusijos naftos koncernai. Laikraščio teigimu, patyliukais jas rėmė ir šalių specialiosios tarnybos.

„Mažeikių naftos“ akcijų pardavimo konkursą laimėjo Lenkijos „PKN Orlen“, kuris už jas sumokėjo apie 2,5 mlrd. JAV dolerių. Iki šiol tai yra didžiausia Lenkijos investicija Lietuvoje.

„PKN Orlen“ laimėjo prieš Kazachstano „Kazmunaigaz“, taip pat Kremliaus remtus koncernus „NK-BP“ ir „Lukoil“, o į tai Maskva sureagavo nervingai ir „Mažeikių naftoje“ prasidėjo, anot „Dziennik“, „kataklizmai“.

Pernai gegužę ir birželį pasirašius akcijų pardavimo sutartis, Mažeikių įmonei liepą buvo nutrauktas žaliavos tiekimas naftotiekiu „Družba“, o po kelių mėnesių įmonėje kilo didelis gaisras, atnešęs „Mažeikių naftai“ apie 50 mln. JAV dolerių nuostolių.

„Mažeikių naftos“ akcininke „PKN Orlen“ tapo 2006-ųjų gruodį, iš Lietuvos Vyriausybės ir bendrovės „Yukos International UK“ už 2,344 mlrd. JAV dolerių įsigijusi atitinkamai 30,66 proc. ir 53,7 proc. „Mažeikių naftos“ akcijų.

Už didžiausią pirkinį užsienyje – bendrovę „Mažeikių nafta“ „PKN Orlen“ pernai tapo konkurso „Best of European Business“ laureatu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.