Seimo darbo grupė siūlys parlamento vadovybei statyti naują viešbutį

Seimo valdybai kitą savaitę bus teikiami darbo grupės skaičiavimai, rodantys, kad statyti parlamentarams skirtą naują viešbutį pigiau, nei mokėti jiems butpinigius, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Parlamento vicepirmininkas Alfredas Pekeliūnas neseniai paskelbė, kad anonimiškai apklausus Seimo narius paaiškėjo, jog dauguma jų norėtų gauti ne butpinigius, o nemokamą būstą.

Seimo kanceliarijai priklauso 60 numeriu pažymėtas pastatas sostinės Gedimino prospekte, kur yra 72 butai, ir 96 numeriu pažymėtas pastatas L.Giros gatvėje, kur esama dar 39 butų. Šių patalpų išlaikymo išlaidos per metus sudaro per 1,3 mln. litų. Jau apskaičiuota, kad metinė butpinigių, jei jie būtų skiriami parlamentarams, suma būtų 2,1 mln. litų.

Dienraščio duomenimis, Seimo valdybai bus teikiami siūlymai, kaip, pardavus dabar Seimui priklausančias minėtas patalpas, už gautus pinigus būtų galima pastatyti modernų pastatą šalia parlamento rūmų. Kai kurie Seimo valdybos nariai ne kartą deklaravo paramą naujo viešbučio statybai. Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas yra sakęs, kad šalia Seimo esantis sklypas, šiuo metu naudojamas kaip automobilių stovėjimo aikštelė, turi būti panaudotas parlamento reikmėms.

Teigiama, kad dabartinis Seimo viešbutis Gedimino prospekte neatitinka higienos normų, tad siekiant pagerinti parlamentarų darbo ir buities sąlygas reikėtų statyti naują maždaug 100 kambarių viešbutį.

Seimo valdyba turėtų vertinti siūlymą A.Goštauto ir A.Tumėno gatvių sankirtoje statyti 14 aukštų pastatą, kurio bendras plotas siektų 63,31 tūkst. kvadratinių metrų. Po pastatu turėtų atsirasti dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje tilptų per tūkstantį automobilių, o šalia pastato – dar apie 100.

Taip pat primenama, kad artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijai (ESBO), Vilniuje trūksta patalpų įvairiems renginiams. Todėl svarstoma, ar nevertėtų naujajame pastate įrengti 3 konferencijų sales iki 800 vietų ir viešbučio kambarius Seimo svečiams, įrengti sveikatos centrą parlamentarams.

Pasak Seimo kanclerio Gintauto Vilkelio, darbo grupėje dar tik diskutuojama, koks tas viešbutis turėtų būti, galutinė jo kaina priklausys nuo dydžio, įrengimo.

Išankstiniais vertinimais, Seimo viešbutis galėtų kainuoti 120-160 mln. litų.

Vienas Seimo valdybai teikiamų siūlymų bus viešbučio statyba koncesijos būdu. Koncesijų įstatymas leidžia pasiūlyti žemės sklypą privačiam investuotojui, kad jis pastatytų viešbutį ir, kaip numato įstatymas, kitus visuomenei reikalingus, reikšmingus statinius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Seimo darbo grupė siūlys parlamento vadovybei statyti naują viešbutį"

  1. lietuve

    o viesbuciams pinigu atsiranda,o mokytoju atlyginimams -nera

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.