Kabulo viešbutyje per išpuolį prieš užsieniečius žuvo mažiausiai šeši žmonės

Į Kabulo pagrindinį užsieniečių viešbutį įsiveržę Talibano kovotojai ir sprogdintojas mirtininkas nužudė mažiausiai šešis žmones, o antradienį šalyje keliamas klausimas, kaip užpuolikams pavyko įsiveržti į itin saugomą viešbutį.
Jungtinių Tautų (JT) vadovas Ban Ki-moonas (Ban Kimunas) sakė, kad užpuolikai galėjo taikytis į viešbutyje „Serena“ tuo metu buvusį Norvegijos užsienio reikalų ministrą Jonas Gahrą Stoere (Joną Garą Stiorę), kuris tuo metu rengėsi oficialiai vakarienei. Per išpuolį jis drauge su kitais viešbučio svečiais nuo užpuolikų pasislėpė rūsyje.

„Džiaugiuosi, kad jis nebuvo sužeistas, bet tai tikrai patvirtina, kad privalome imtis būtinų priemonių … (prieš) terorizmą“, – žurnalistams Jungtinėse Tautose Niujorke sakė Ban Ki-moonas.

Tarp žuvusiųjų yra norvegų žurnalistas, 39 metų Carstenas Thomassenas (Karstenas Tomasenas), ir vienas JAV pilietis, kurio pavardės JAV valstybės departamentas neskelbia, kol apie tai nebus pranešta giminaičiams. Taip pat kol kas neaišku, ar tas amerikietis buvo civilis asmuo, ar kariškis.

Viešbutis „Serena“, kuris buvo atidarytas 2005 metų lapkritį, yra pagrindinė vieta sostinėje Vakarų remiamos vyriausybės aukšto lygio oficialiems renginiams rengti, be to, jame įsikūrusios užsienio ambasados ir kompanijos.

Todėl šis viešbutis yra atvertas ir itin saugomas.

Australija, kuri Afganistane yra dislokavusi maždaug 900 savo karių, antradienį paskelbė, kad iškelia savo ambasadą iš šio viešbučio.

Talibano atstovas Zabihullah Mujahedas (Zabihula Mudžahidas) sakė, kad keturi „kalašnikovais“ ginkluoti vyrai „įėjo į viešbutį „Serena“ ir šaudė į užsieniečius“. Vienas tų vyrų buvo su mirtininko liemene ir susisprogdino.

NATO Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (ISAF), kurias Afganistane sudaro 40 tūkst. karių, nurodė, kad viešbučio apsaugininkai nušovė vieną užpuoliką, bet kas nutiko kitiems, neaišku.

Vienas saugumo pareigūnas vakarietis, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės sakė, kad kareiviai ieškodami kitų užpuolių patikrino visus viešbučio kambarius.

„Iš pradžių prie įėjimo į viešbutį buvo mirtininko išpuolis, o po jo įvyko antras sprogimas … Tada buvo šaudoma“, – sakė jis.

Pareigūnas negalėjo nurodyti, ar antrą sprogimą taip pat sukėlė mirtininkas, ir nežinojo, kas šaudė – apsaugininkai ar kovotojai.

Minėtas norvegų žurnalistas, laikraščio „Dagbladet“ korespondentas C.Thomassenas per išpuolį buvo sužeistas ir mirė čekų NATO ligoninėje netoli Kabulo oro uosto, jam atliekant operaciją, pranešta šio dienraščio interneto versijoje.

Norvegijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad buvo sužeisti du šalies piliečiai – fotografas ir diplomatas.

Oficialioji Jungtinių Arabų Emyratų naujienų agentūra WAM citavo šios šalies Užsienio reikalų ministerijos pranešimą, kad buvo sužeistas jos ambasados Kabule darbuotojas.

Viešbučio „Serena“ pranešime sakoma, kad žuvo du viešbučio svečiai ir du apsaugininkai ir kad buvo rimtai sužeisti dar du svečiai ir du viešbučio darbuotojai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.