ES persvarsto biodegalų politiką

Europos aplinkosaugos vadovas pripažino, jog Europos Sąjunga (ES) nenumatė problemų, kurias sukėlė bloko politika 10 proc. Europos degalų pagaminti perdirbant augalus, praneša BBC.

Naujausios ataskaitos perspėja, jog dėl išaugusios biodegalų gamybos padidėjo maisto kainos ir sparčiai naikinami atogrąžų miškai.

ES pažadėjo naujas direktyvas, užtikrinsiančias, jog bloko tikslai nėra žalingi.

ES aplinkos komisaras Stavrosas Dimas (Stavros Dimas) teigė, kad būtų geriau neįgyvendinti tikslo, nei pasiekti jį pakenkiant neturtingiesiems ir aplinkai.

„Matome, jog biodegalų keliamos aplinkosaugos bei socialinės problemos yra didesnės nei tikėjomės. Todėl turime judėti labai atsargiai“, – teigė S. Dimas.

„Mes privalome turėti ilgaamžiškumo kriterijus, įskaitant socialines ir aplinkosaugos problemas, nes biodegalai duoda naudos“, – teigė komisaras.

Jis pažymėjo, kad ES pristatys biodegalų sertifikatų schemą, ir pažadėjo imtis griežtų priemonių dėl iš palmių aliejaus gaminamo biodyzelio, nes ši gamyba naikina Indonezijos miškus.

Kai kurie analitikai abejoja, ar palmių aliejus gali būti vartojamas degalų gamyboje ilgą laiką, nes tai padidina aliejaus paklausą pasaulio rinkoje, kurioje iš esmės veikia vien maisto kompanijos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.