ES prekybos vadovas atidėjo pigių importuojamų prekių muitų reformą

Europos prekybos komisaras Piteris Mendelsonas (Peter Mandelson) atidėjo planus reformuoti Europos Sąjungos (ES) prekybos gynybos politiką, sakydamas, jog šalys narės yra per daug susiskaldžiusios dėl to, kokių priemonių imtis pieš pigias iš tokių šalių kaip Kinija importuojamas prekes, praneša „EUobserver”.

Prekybos komisaras teigė atidėjęs svarbaus ES antidempingo taisyklių atnaujinimo pasiūlymą, kuris turėjo būti išplatintas šį mėnesį.

Antidempingo mokesčiai gali būti įvesti Europos Komisijos, siekiant apsaugoti ES firmas nuo užsienio konkurentų, kurie prekes ES rinkai tiekia už mažesnę kainą nei prekės savikaina.

P. Mendelsonas įsitikinęs, kad antidempingo taisyklių reforma yra būtina, nes vis daugiau ES kompanijų gamybą perkelia į besivystančias šalies, todėl Briuselio įvesti tarifai prekėms iš ne Europos šalių vis labiau kenkia pačioms ES kompanijoms, perkėlusioms gamybą į užsienį.

Tačiau ES sostinės šiuo klausimu itin susiskaldžiusios. P. Mendelsonas Vokietijos dienraščiui „Handelsblatt” sakė: „Nepristatysiu direktyvų projekto tol, kol šalys narės nesutars dėl reikiamų reformų”.

„Reuters” jis sakė: „Negaliu priversti žmonių susitarti ir tuo pačiu metu nenoriu skubėtai teikti pasiūlymų, kurie tik pagilintų šalių nesutarimą”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.