Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotas Valstybinių pensijų įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siekiama užtikrinti valstybės pagarbą daugiau nei keturis vaikus užauginusioms mamoms, materialiai palengvinant jų būtį.
Įstatymo projekto iniciatorė Seimo narė Dalia Teišerskytė siūlo įtvirtinti motinų, pagimdžiusių (įvaikinusių) ir užauginusių iki 8 metų bei gerai išauklėjusių penkis ir daugiau vaikų, teisę į valstybinę pensiją. Kartu siūloma numatyti daugiau nei 8 vaikus išauginusių motinų teisę į pirmojo laipsnio valstybinę pensiją, taip rodant joms išskirtinę valstybės pagarbą už išskirtinį pasiaukojimą užauginant tokį gausų vaikų – valstybės piliečių būrį.
Šiuo metu Valstybinių pensijų įstatymas įtvirtina motinų, pagimdžiusių (įvaikinusių) ir užauginusių iki 8 metų bei gerai išauklėjusių septynis ir daugiau vaikų, teisę į antrojo laipsnio valstybinę pensiją.
Vertindama šiuo metu galiojančią tvarką D. Teišerskytė pastebi, kad ir mažiau nei 7 vaikus užauginusios daugiavaikės motinos patiria žymiai didesnį tiek fizinį, tiek ir psichologinį krūvį.
„Užauginti dorą, sąžiningą žmogų, gerai jį išauklėti ir paruošti gyvenimui penkių ar daugiau vaikų šeimoje – atsakingas ir labai sunkus, pasišventimo reikalaujantis darbas. Todėl labai svarbu, kad būtų užtikrinta bent jau didesnė materialinė gerovė šių mamų, kurios paskyrė savo gyvenimą didelės šeimos ugdymui ir paruošimui tapti dorais visuomenės nariais”, – tvirtina D. Teišerskytė.
Įstatymo projekto įgyvendinimas pareikalaus papildomų valstybės biudžeto lėšų dėl padidėjusio antrojo laipsnio valstybinių pensijų gavėjų skaičiaus bei dalies šiuo metu gaunamų antrojo laipsnio valstybinių pensijų pakeitimo į pirmojo laipsnio pensijas.