Pagrindiniai „Auksiniai gaubliai“ atiteko „Atpirkimui“ ir „Svyniui Todui“

Drama „Atpirkimas“ (Atonement) ir miuziklas „Svynis Todas“ (Sweeney Todd) sekmadienį buvo apdovanoti pagrindiniais „Auksiniais gaubliais“, kurie buvo išdalyti tebesitęsiant scenaristų streikui, per paprastą spaudos konferenciją be jokio įprasto holivudinio blizgesio.

„Atpirkimas“ apie įsimylėjėlius, kuriuos per Antrąjį pasaulinį karą išskiria šeimos išdavystė ir Europoje vykstantis konfliktas, buvo pripažintas geriausia drama ir taip pat gavo „Auksinį gaublį“ už geriausią specialiai filmui parašytą muziką.

„Svynis Todas“, kuris pastatytas pagal populiarų scenos vaidinimą apie keršto trokštantį kirpėją, taip pat gavo du „Auksinius gaublius“ – geriausio miuziklo ir geriausio miuziklo aktoriaus apdovanojimus, kurių pastarasis atiteko tą kirpėją suvaidinusiam Johnny Deppui (Džoniui Depui).

Geriausiu dramos aktoriumi pripažintas Danielis Day-Lewisas (Danielis Dėjus-Liuisas), kuris filme „Bus kraujo“ (There Will Be Blood) suvaidino atkaklų, didžiulius turtus susikraunantį naftininką, o geriausia dramos aktore – britė Julie Christie (Žiuli Kristi), suvaidinusi Alzheimerio (Alcheimerio) liga sergančią moterį juostoje „Toli su ja“ (Away With Her).

Geriausia miuziklo aktore tapo prancūzė Marion Cotillard (Marion Kotijar), įkūnijusi legendinę dainininkę Edith Piaf (Edit Piaf) biografiniame filme „Rožinis gyvenimas“ (La Vie En Rose).

Šie kino apdovanojimai, kuriuos skiria Holivudo užsienio žurnalistų asociacija, yra svarbus etapas kelyje į garbingiausius kino apdovanojimus „Oskarus“, tačiau šiemet iškilmingo vakaro su šampanu ir raudonuoju kilimu buvo atsisakyta dėl scenaristų streiko.

Maždaug 10,5 tūkst. Amerikos scenaristų gildijos (WGA) narių lapkričio 5 dieną pradėjo streiką prieš kino studijas, kuris sujaukė televizijų sezoną, sustabdė filmų kūrimą ir privertė pakeisti kelias apdovanojimų įteikimo ceremonijas.

WGA nariai grasino piketuoti prie „Auksinių gaublių“ įteikimo ceremonijos vietos, tad nominantai ir vedėjai galėjo boikotuoti šią ceremoniją, o ne ateiti į ją pro piketuotojų gretas.

Trūkstant „žvaigždžių jėgos“, televizija NBC ir Holivudo užsienio žurnalistų asociacija atsisakė įprastos ilgesnės nei trys valandos transliacijos, o vietoje jos surengta spaudos konferencija truko tik kiek daugiau nei pusvalandį.

Laureatų vardus perskaitė šios televizijos pramoginių laidų vedėjai. Kai kurie jų pakomentavo neįprastą apdovanojimų įteikimo ceremoniją.

Lara Spencer (Lara Spenser) iš „The Insider“ sakė: „Tai kitokie „Auksiniai gaubliai“, nei tie, kuriuos esame įpratę matyti“.

„Tiesiog norėjau atkreipti dėmesį, kad tie iš mūsų, kurie skelbiame apdovanojimų laureatus, nesame didelės kino žvaigždės, jei to dar nepastebėjote“, – pajuokavo ji.

Tačiau bendrai nuotaika spaudos konferencijoje buvo prislopinta. Į konferenciją susirinko keli šimtai žurnalistų, žiniasklaidos vadovų, Holivudo užsienio žurnalistų asociacijos narių ir apie įžymybes rašančių žmonių. Pasak L.Spencer, šią spaudos konferenciją filmavo 57 televizijų iš viso pasaulio komandos, apie ją rašė 125 žurnalistai, be to, joje dalyvavo maždaug 40 fotografų.

Kitų kino kategorijų „Auksinius gaublius“ gavo Javieras Bardemas (Chavjeras Bardemas), kuris už šaltakraujo žudiko vaidmenį trileryje „Šioje šalyje nėra vietos senukams“ (o Country for Old Men) buvo pripažintas geriausiu antrojo plano aktoriumi, Cate Blanchett (Keit Blanšet), kuri įmantriai pastatytoje Bobo Dylano (Bobo Dilano) biografijoje „Manęs čia nėra“ (I’m Not There) įkūnija vieną dainininko aspektų, buvo paskelbta geriausia antrojo plano aktore.

Prancūzų drama „Skafandras ir drugelis“ (Le Scaphandre et le papillon, The Diving Bell and the Butterfly) apie paralyžiuotą žurnalistą, kuris diktuoja knygą mirksėdamas akimi, buvo pripažinta geriausiu užsienio filmu, o jį pastačiusiam Julianui Schnabeliui (Džulianui Šnabeliui) atiteko geriausio režisieriaus „Auksinis gaublys“.

Nors „Auksiniai gaubliai“ daugiausiai dėmesio sulaukia dėl kino apdovanojimų, Holivudo užsienio žurnalistų asociacija skiria ir televizijos kategorijų apdovanojimus.

Geriausia televizijos drama šiemet buvo pripažinti kabelinės televizijos AMC „PAmišėliams“ (Mad Men) apie 7-ojo dešimtmečio reklamos vadovus, o geriausia televizijos komedija – neseniai sustabdyta HBO satyra apie Holivudą „Statistai“ (Extras).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.