Tradicinėms žirgų lenktynėms „Sartai 2008“ jau pasiruošta

Sartų hipodrome vasario pirmąjį šeštadienį jau 103-iąjį kartą vyks respublikinės žirgų lenktynės. Į šią šventę susirenka tūkstančiai žiūrovų, dalyvauja gausus meno kolektyvų, tautodailininkų būrys. Vis aktyviau tokiomis retomis žiemos ristūnų varžybomis domisi ir turizmo agentūros iš Airijos, Anglijos.

Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame varžybų organizacinio komiteto posėdyje jo pirmininkė žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė pabrėžė, jog šios varžybos – tai vienas iš pirmųjų didelių respublikinių renginių, vykstančių šiemet. Todėl, pasak ministrės, reikia pasirengti taip, kad varžybos vyktų sklandžiai, operatyviai, saugiai, teiktų malonumą tiek sportininkams, tiek žiūrovams ir organizatoriams.

Ristūnų žirgų sportas Lietuvoje pradėtas plėtoti XIX amžiuje. Ristūnų veislės žirgai tuomet atvežti į Lietuvą ir naudoti vietiniams arkliams gerinti ir lenktynėms, kurios nuo neatmenamų laikų vykdavo daugiausia žiemą miesteliuose ir ant ežerų ledo turgų ar kitų susibūrimų dienomis. Daugiausi mėgėjų palenktyniauti susirinkdavo Svėdasuose, Obeliuose, Užpaliuose , Zarasuose ir Dusetose.

Organizacinio komiteto posėdyje konstatuota, jog visos renginį aptarnaujančios tarnybos jau pasirengė vykdyti joms iškeltus uždavinius. Lenktynės vyks ant bendrovės „Sartų žirgynas“ hipodrome dirbtinai išlieto ledo. Patalpos žirgams, girdyklos jau parengtos, gardai dopingo kontrolei taip jau parengti.

Iškilmingai varžybas atidaryti numatyta tradiciškai vidurdienį, kadangi varžybos turi vykti ne per ilgai, apie tris keturias valandas. Iš viso suplanuota dešimt važiavimų. Varžybose laukiama 67 žirgų iš 10 rajonų: Zarasų, Širvintų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Panevėžio, Kėdainių, Anykščių, Lazdijų ir Ignalinos. Be šalies dalyvių, dar laukiama 10 ristūnų ir garbių svečių iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos. Pagal varžybų reglamentą, tarptautiniame lenktynių važiavime galės dalyvauti ir iš Prancūzijos įvežti prancūzų veislės ristūnai, kuriuos vadelios Lietuvos sportininkai.

Lenktynių varžybų apdovanojimų prizinis fondas bus sudarytas iš rėmėjų lėšų. Numatoma įsteigti dešimt prizų, penkis iš jų įsteigė pagrindinė šių varžybų organizatorė ir rėmėja – Lietuvos žemės ūkio ministerija, kitus – renginio rėmėjai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.