Ispanijos karalius savo 70 metų jubiliejų atšventė su šeima

Ispanijos karalius Juanas Carlosas I (Chuanas Karlosas I) savo 70-ąjį gimtadienį šeštadienį atšventė tik su šeimos nariais. Kitą savaitę jo laukia didelis pobūvis karališkuosiuose rūmuose, į kurį pakviesta 400 svečių, lydėjusių jį įvairiais gyvenimo laikotarpiais.
Juanas Carlosas į Ispanijos karaliaus sostą įžengė 1975 metais, kai po diktatoriaus Francisco Franco (Fransisko Franko) mirties šalyje buvo atkurta monarchija. Nuo tada neblėsta jo populiarumas tarp šalies gyventojų.

Ispanijos žiniasklaida šeštadienį pranešė, jog trečiadienį rengiamas priėmimas yra išskirtinis įvykis, nes pastarąjį kartą karalius viešai savo gimtadienį šventė prieš dešimt metų Bosnijoje, lankydamas ten dislokuotus Ispanijos karius.

Nepaisant praėjusiais metais spaudoje retkarčiais pasirodžiusių kritiškų antraščių, šeštadienį konservatyviame dienraštyje „El Mundo“ išspausdintoje apklausoje ispanai už 32 metus trunkantį valdymą Juanui Carlosui skyrė 7,89 balo iš 10 galimų.

Beveik 83 proc. iš 10 400 žmonių, kuriuos apklausė institutas „Sigma Dos“, sakė, kad Ispanijos monarchija yra tvirta, ir tik 12,8 proc. sakė save laikantys respublikos šalininkais.

Spalį turtingame šiaurės rytų Katalonijos regione Juanas Carlosas patyrė separatistų katalonų protestus, kurių metu buvo deginamos jo nuotraukos.

Demonstracijos prieš monarchiją ir už Katalonijos nepriklausomybę tapo regiono kasdienybe artėjant kovo mėnesį numatytiems visuotiniams rinkimams.

Dėl šių protestų karalius Juanas Carlosas žengė neįprastą žingsnį monarchijai apginti ir pareiškė, jog dirba tam, kad užtikrintų stabilumą ir gerovę.

Karalius gerbiamas už pagalbą po F.Franco mirties atkuriant demokratiją Ispanijoje, ypač po 1981 metų, kai jam pavyko išvengti perversmo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.