Aistros dėl vyšninės spalvos pasų

Nuo šių metų pradžios pradėjus išduoti naujo europinio pavyzdžio Lietuvos Respublikos piliečio pasus iš karto kilo tam tikrų nesusipratimų, kuriuos tikimasi greitai sutvarkyti.

Technika neatlaikė.
Dėl įvairios technologinių naujovių spausdinant naujuosius pasus išsiderino spausdinimo technika, tačiau, pasak Vidaus reikalų ministerijos sekretoriaus Anatolijaus Rimkevičiaus, kilę nesklandumai jau yra likviduoti. „Dėl naujų saugumo technologijų diegimo naujojo lietuviško paso gamybos darbai buvo sulėtėję. Šiuo metu nesklandumai pašalinti, ir visi darbai vyksta nustatytu režimu. Pasų gamybai įsigyta viena moderniausių ir patikimiausių linijų, tačiau sudėtinga prognozuoti, ar tokių problemų nekils ateityje. Tikimės, kad to nebus”, – teigė A.Rimkevičius.

Nuo šių metų pradėjus išdavinėti ES pavyzdžio vyšninės spalvos pasus, kilo problemų asmens dokumentų išrašymo centre, kur nustojo veikti naujųjų pasų gamybos sistema. Ją pavyko iš dalies suderinti trečiadienio naktį. Buvo paskelbta, kad nepriimami ne tik prašymai padaryti pasą skubos tvarka – dokumento nesulaukia dar lapkritį prašymus įteikę gyventojai.

Neoficialiais duomenimis, problemų kilo dėl naujo pavyzdžio pase esančių daugybės apsaugos priemonių. Esą mėginant asmens duomenų puslapyje pagaminti daugialypį lazerinį vaizdą, kad žiūrint vienaip būtų matoma asmens nuotrauka, o kitaip – gimimo data, visa sistema išsiderino.

Šiuos dokumentus gamina Lenkijos įmonės „Polska Wytwornia Papierow Wartosciovych S.A.” ir Lietuvos įmonės „Garsų pasaulis” konsorciumas. Pareigūnų teigimu, šis dokumentas atitinka pasaulinius saugumo reikalavimus, jį sunku padirbti. Per trejus metus numatyta pagaminti apie 600 tūkst. naujųjų pasų.

Vilniuje – įkurtuvės

LŽ vakar lankėsi Vilniaus Viešosios policijos Migracijos tarnyboje, į kurios patalpas įsikėlė septyni buvę sostinės pasų poskyriai. Migracijos departamento specialistai tikino, kad naujosios patalpos yra nelygintinos su nušiurusiais ir klientams priimti nepritaikytais senaisiais poskyriais.

Naujasis pastatas Naujamiestyje, Naugarduko gatvėje, iš tiesų tviska stiklo ir betono konstrukcijomis, tačiau pirma bėda, su kuria susidurs lankytojai, – nėra jokios automobilių stovėjimo aikštelės. Eismo priežiūros specialistai, bausdami netvarkingai šalikelėse paliktų automobilių savininkus, galėtų gerokai papildyti šalies biudžetą. Visuomeninio transporto artimiausia stotelė – už gero puskilometrio.

Šventiniais balionais papuošto pastato viduje – netrumpos lankytojų eilės. Reguliuojamos jos „gyvai”, nes elektroninė eilės fiksavimo sistema dar neįdiegta.

„Buvau ir aš vakar ten apsilankęs, – prisipažino A.Rimkevičius. – Šitie nesklandumai laikini, nes naujasis skyrius dar gyvena ir dirba įkurtuvių nuotaikomis.” Jis sutiko, kad visų pasų poskyrių sutelkimas į vieną vietą turi ir teigiamų, ir neigiamų pusių, tačiau buvo labai nelengva išsirinkti naująją vietą.

Tam tikrų problemų kelia ir padidėjęs prašymų naujiems pasams skaičius. Įvairios skubos – nuo 5 dienų iki mėnesio – prašymų vien per tris šių metų darbo dienas gauta apie 1200, kai įprastai per tokį laiką buvo gaunama apie 500 prašymų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

4 atsiliepimai į "Aistros dėl vyšninės spalvos pasų"

 1. as

  begom is vienos sajungos,bet perbegom i kita.tai juk norejom lietuvisku pasu ,lietuvisku pinigu,okazin ko dabar norim 😀

 2. pawel

  labai geras komentaras.vis kazko norim,o ka turim nematom. 💡

 3. lietuvis

  As noriu lietuvisku pasu-mus apgavo tarptautine politiku mafija-dabar vel SAJUNGOJE.

 4. piktas

  Tai tik dabar pabudot, senai jau mes jau ne laisvi, o kai nuo 2013 ateis laikas moket sajungai didelius mokescius tai dar labiau pabusit

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.