Blaivybės kryžeivis traukiasi iš alkoholio vartojimo problemas narpliojančios grupės

Seimo narys konservatorius Antanas Matulas traukiasi iš darbo grupės, kuriai pavesta nagrinėti nesaikingo alkoholio vartojimo Lietuvoje priežastis ir siūlyti šios problemos sprendimo būdus.
Anot parlamentaro, tokį sprendimą jis priėmė suabejojęs Vyriausybės sugebėjimu ir noru imtis ryžtingų priemonių kovojant su alkoholizmo plitimu šalyje.

„Manau, kad šios darbo grupės tikslas – vilkinti efektyvią kovą su plintančiu Lietuvoje alkoholizmu ir jo pasekmėmis“, – penktadienį išplatintame kreipimesi teigia A.Matulas.

Pasak Seimo nario, nei Vyriausybė, nei darbo grupė neatsižvelgia į valstybės finansuojamų institucijų – Nacionalinės sveikatos tarybos, Seimo kontrolieriaus, Vaiko teisių apsaugos kontrolierės, Psichikos sveikatos centro, Sveikatos apsaugos ministerijos, Seimo Sveikatos reikalų komiteto, daugybės visuomeninių organizacijų nuomonę ir išsakytus argumentus, o atstovauja alkoholio gamintojų interesams.

A.Matulas neseniai pagarsėjo kaip krepšinio rungtynių transliacijoms per televiziją koją pakišusių Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų sumanytojas. Seimo patvirtinta ir nuo sausio 1-osios įsigaliojusi jo pasiūlyta tvarka draudžia bet kokią silpnųjų alkoholinių gėrimų reklamą televizijoje ir radijuje nuo 6 iki 23 val.

Prieš mėnesį apie pasitraukimą iš alkoholizmo problemas turinčios spręsti darbo grupės pranešė ir nevyriausybines organizacijas vienijanti Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija (NTAKK), kuri tokį sprendimą priėmė suabejojusi darbo grupės kompetencija.

Tuomet koalicija teigė, jog darbo grupė neįsiklauso į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, Seimo kontrolieriaus ir Nacionalinės sveikatos tarybos pastabas.

Premjeras darbo grupę, kuriai vadovauja ūkio ministras Vytas Navickas, sudarė šių metų spalį.

Darbo grupę sudaro 36 įvairių organizacijų atstovai, tarp kurių pačių alkoholio gamintojų nėra. Pastariesiems darbo grupėje atstovauja Lietuvos aludarių asociacija ir Alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių asociacijos prezidentas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , .

6 Responses to Blaivybės kryžeivis traukiasi iš alkoholio vartojimo problemas narpliojančios grupės

 1. vvv

  nejaugi nebegalima atrasti,kas rems krepsini,nejau tik alkocholis musu salies krepsininkus gali remti.Lietuviai,ar reikia mums tokio sporto?Man jau nebereikia,man jau bjauru ziureti vien todel,kad supratau jaunimo ateiti.Jus paskaitykit komentarus,pasiklausykit ka jaunimas kalba-jie ituze,pikti ir nebesusivokiantys.Zala baisi,akli visi.Ir manau Matulas iseina vien del to,kad mafija neleidzia dirbti taip,kaip reiketu dirbti.Kazkada suprasim sia zala,tik per velai.Atitaisyti neimanoma.Jus paziurekit i alaus gerbejus,kaip jie atrodo,paziurekit apie alubarius vaizdelis tikrai nekoks,ar tokios Lietuvos norime?Juk dabar ziureti krepsini tai reiskia gerti alu,o kai laimi vaziuoja gatvemis neblaivus…taip taip!Stai kas bus is jaunimo.Tevai,gerai pagalvokite ar tokius norite matyti savo vaikus.Juk per reklama studentija pradejo gerti alu,jie geria ziauriai,jei su jais negeri,vadinasi,tu atsiskyrelis,nevykelis,nedraugi skas ir dar graziau.Jus paziurekit,vyrai eidami namo,uzsuka i parduotuve alaus ir atrodo nieko,normalu.Ar nuo to tobuleja zmogus,ar toks tevas turi ka pasakyti savo vaikui?Kokia ateitis.Mafija akla,jie i prieki neziuri,jiems reikia pinigu siandien ir daug,ir visai nesvarbu kokia kaina.Bet yra dalele mastanciu,matanciu i prieki,tik jiems turtingieji kerta per skaudziausias vietas.Pamastykim,nepykdami pamastykim ir gal atsiras vis daugiau ir daugiau tobulesniu zmoniu,tokiu zmoniu labai reikia Lietuvai.Nepasiduokim reklamoms,apgalvokim ka perkam,apgalvokim ar reikalingas toks sportas,kuris garsina musu salies varda,bet tos salies kaip ir nebera-vieni isvaziavo,o like prasigers.

 2. ruta - vvv

  Labai taiklus 1 -ojo komentarai. Pritariu 100%!

 3. Giedrius

  Žemai lenkiuosi Matulo drąsai ir principingumui. Tokių seimo narių būtų bent 50% Lietuvoj būtų geriau gyventi.

 4. aha

  o ką, Lietuva prablaivės, jei negalės pamatyt tiesioginės krepšinio transliacijos? gal reikėjo uždraust aludarių ženklus ant nugarų krepšininkams paišyt, o ne transliuot varžybas? kaip visad, ne nuo to galo bandoma kažką drausti.

 5. Na,

  Pakelk alaus bokalą prie išdžiuvusių lūpų
  ir „kašę“ karštai pabučiuok…

 6. Vingis

  Alkoholio pardavėjai turi pinigų ir platų užnugarį,ką rodo nesibaigiantys Matulo ir Vėsaitės puldinėjimai žiniasklaidoje.Abu šie žmonės drąsūs. Kas būtų ,jei pajudintų narkobiznio bosus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.