Milijonai žmonių džiaugsmingai sutiko Naujuosius metus, tačiau juos temdė bombų sprogimai

Milijonai žmonių visame pasaulyje džiaugsmingai sutiko Naujuosius metus, tačiau kai kur linksmybes temdė bombų sprogimai ir nuogąstavimai dėl saugumo.
Niujorke šimtai tūkstančių žmonių, nepaisydami žvarbaus oro ir griežtų saugumo priemonių, palydėti senųjų metų susirinko Taimso aikštėje, kur meras Michaelas Bloombergas (Maiklas Blumbergas) tradiciškai nuleido „Naujųjų metų išvakarių rutulį“, kuris šiemet buvo nuleistas šimtąjį kartą. Tuo metu dangų virš Niujorko nušvietė aplinkai nekenksmingi fejerverkai.

M.Bloombergas rutulį paleido iki vidurnakčio likus minutei, taip pradėdamas pagrindinę Jungtinėse Valstijose Naujųjų metų sutiktuvių ceremoniją. Rutulys lygiai 60 sekundžių leidosi 23,5 m aukščio stiebu, o per televiziją jį stebėjo maždaug milijardas žmonių visame pasaulyje.

Kanadoje, Kvebeke, į gatves sutikti Naujųjų metų, kuriais bus minimos 400-osios šio frankofoniško miesto įkūrimo metinės, išėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

Bene pirmasis Naujuosius metus sutiko Sidnėjus, kur daugiau kaip milijonas žmonių prieplaukoje stebėjo įspūdingą fejerverką. Šimtai tūkstančių žmonių buvo susirinkę Honkongo gatvėse ir tokiose vietose Europoje kaip Brandenburgo vartai Berlyne ar Eliziejaus laukai Paryžiuje

Į Londono gatves išėjo maždaug 700 tūkst. žmonių, kurių daugelis Temzės krantinėse stebėjo 10 minučių trukusius fejerverkus prie „Londono akies“.

„Nuostabu tokią naktį, kai visas Londonas tiesiog išėjo linksmintis, būti viename labiausiai gyvybe pulsuojančių pasaulio miestų“, – sakė 32 metų londonietis Jamesas O’Shea (Džeimsas O’Šėja), kuris patogią stebėti vietą užsiėmė prieš tris valandas.

Tačiau Tailando pietuose linksmybes užtemdė bombos, kurias įtariami separatistų sukilėliai padėjo diskotekose ir kitose pasilinksminimo vietose. Per sprogimus žuvo vienas ir buvo sužeista dar dešimtys žmonių, pranešė policija. Pernai per Naujųjų sutiktuves Tailando sostinėje sprogimai nusinešė trijų žmonių gyvybes.

Didžiausiame Pakistano mieste Karačyje policija neleido tūkstančiams žmonių tradiciškai susirinkti Arabijos jūros pakrantėje, nes po opozicijos lyderės Benazir Bhutto (Benazir Bhuto) nužudymo buvo nuogąstaujama dėl saugumo.

Belgijos valdžia atšaukė tradicinį fejerverką Briuselyje, nes šalyje paskelbta aukščiausio laipsnio parengtis dėl galimų teroro aktų.

Prancūzijos sostinės centre ir priemiesčiuose šventinę naktį patruliavo 13 tūkst. policininkų, kurie turėjo užkirsti kelią galimam praėjusio mėnesio riaušių pasikartojimui. Vis dėlto vidaus reikalų ministrei Michele Alliot-Marie (Mišel Alijo-Mari) apžiūrint galimų neramumų vietas, jaunuoliai į jos automobilį svaidė skardines.

Tačiau Eliziejaus laukuose vis tiek šventė maždaug 400 prancūzų ir svečių iš užsienio.

Dar didesnės minios – maždaug milijonas žmonių – susirinko gatvėse prie Brandenburgo vartų Berlyne.

Sidnėjuje fejerverkų centras ir vėl buvo Prieplaukos tiltas, o bėgantį laiką simbolizavo didžiulis neoninis laikrodis.

Honkonge tūkstančiai žmonių nepabūgo neįprastai žvarbaus oro ir stebėjo fejerverką Viktorijos prieplaukoje. Kinijos šiaurėje esančiame Harbino mieste turistai apžiūrinėjo ledo skulptūras ir kėlė tostą už Naujuosius bare iš ledo luitų.

Japonijoje tūkstančiai žmonių susirinko prie Jasukunio šventyklos ir kitose šventyklose, kad vidurnaktį tradiciškai mestų monetą. Peršias apeigas kiekvienas dar dukart suploja rankomis, taip trumpai pasimelsdamas šalies protėvių dvasioms.

Irako sostinėje Bagdade žmonės taip pat išėjo į gatves, kur leido petardas, šaudė į orą ir šoko. Tai buvo reta laisvės akimirka šalyje, kur smurtas kasdien pareikalauja aukų.

Pasaulio lyderiai per šventes pasinaudojo proga savo žiniai skleisti. Kinijos, kur įvyks 2008 metų vasaros olimpiada, prezidentas Hu Jintao (Hu Dzintao) paragino siekti pasaulinės taikos ir vystymo.

„Nuoširdžiai tikimės, kad visų šalių žmonės laisvai, lygiai, darniai ir laimingai gyvens po tuo pačiu žydru dangumi ir džiaugsis žmonijos taikos ir vystymosi pasiekimais“, – sakė Hu Jintao, kurio žodžius citavo naujienų agentūra „Xinhua“.

Sergantis Kubos lyderis Fidelis Castro (Fidelis Kastras) savo pareiškime, kurį perskaitė televizijos pranešėjas, sakė, jog kubiečiai gal didžiuotis tuo, kad taip ilgai priešinasi JAV spaudimui.

„Auštant būsime užbaigę 49-uosius savo revoliucijos metus ir pradėsime 50-uosius metus, kurie žymės pusę didvyriško priešinimosi amžiaus“, – sakė F.Castro, kuris 2006 liepą, po žarnyno operacijos, valdžios įgaliojimus perleido savo broliui Rauliui.

Įspūdingai Naujuosius metus Lenkijoje sutiko istorinė šalies sostinė Krokuva, kur didžiausioje Europos viduramžių turgaus aikštėje, užimančioje 4 ha plotą, susirinko 190 tūkst. miesto gyventojų ir turistų iš užsienio.

Milžiniškoje estradoje, kurios aukštis siekė 12, o plotis – 20 m, penkias valandas koncertavo populiariausi Lenkijos ir užsienio atlikėjai. Tai, kas vyksta estradoje, galėjo stebėti visi susirikusieji – tam buvo įrengti keturi milžiniški ekranai.

Krokuvos gatvėse budėjo 800 policininkų, penkios greitosios pagalbos ir trys gaisrininkų mašinos, bet naujametinė naktis baigėsi be incidentų. Miesto valdžia organizavo specialius autobusų ir tramvajų maršrutus Naujųjų metų sutiktuvių dalyviams išvežioti.

Dešimtims tūkstančių žmonių susirinkus Maskvos Raudonojoje aikštėje, Vladimiras Putinas, paskutinį kartą kaip prezidentas Naujųjų metų proga kreipdamasis į šalies gyventojus, pasveikino juos su „nacionaliniu atgimimu“, kurį skatina „milžiniški ištekliai“. Jo kreipimasis buvo įrašytas iš anksto.

Rio de Žaneire tūkstančiai žmonių pasitikti Naujųjų susirinko Kopakabanos paplūdimyje, kur taip pat buvo surengtas įspūdingas fejerverkas. Pasak organizatorių, 2 mln. žmonių stebėjo šį šou, kurio metu iš laivų buvo paleista 22 tūkst. pirotechnikos priemonių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.