Pinigų prevencijos įstatymui – prezidento veto

Prezidentas Valdas Adamkus grąžina Seimui svarstyti naujos redakcijos Pinigų plovimo prevencijos įstatymą, nes, jo vertinimu, kai kurios jo nuostatos prieštarauja kitiems Lietuvos teisės aktams.
Naujasis eurointegracinis įstatymas, kurį Seimas priėmė gruodžio 13 dieną, numato, jog azartinius lošimus organizuojančios bendrovės privalo patikrinti kliento, įeinančio į kazino, tapatybę ir jį registruoti, taip pat jį registruoti, kai jis nepriklausomai nuo sumos dydžio, keičia grynuosius pinigus į žetonus arba žetonus į grynuosius pinigus.

Tuo metu azartinių lošinų įstatyme rašoma, kad lošimų organizatorius privalo registruoti asmenis, kurie arba keičia grynuosius pinigus į žetonus, arba įmoka, arba laimi sumą, viršijančią 3500 litų ar ją atitinkančią sumą užsienio valiuta.

Kaip pranešė prezidento spaudos tarnyba, prezidentas iš esmės pritaria naujos redakcijos įstatymui, tačiau tai leistų susidaryti situacijai, kai Lietuvoje veiktų du įstatymai, kurių nuostatos prieštarauja viena kitai.

„Tokia situacija pažeistų Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintą teisinės valstybės principą, reikalaujantį teisinio tikrumo ir aiškumo“, – rašoma šeštadienį išplatintame pranešime.

Prezidentas siūlo atidėti abejones keliančių įstatymo straipsnių įsigaliojimą iki kitų metų birželio 1 dienos.

Valstybės vadovo veto minėtiam įstatymui reiškia, kad įstatymas grąžinamas svarstyti Seimui.

Parlamentarai gali nepritarti prezidento sprendimui, tačiau šalies vadovo veto įveikiamas, jei tam pritaria ne mažiau nei 71 Seimo narys. Iš viso Lietuvos parlamente yra 141 seimūnas.

Jeigu veto įveikti nepasiseka, tuomet Seimo nariai renkasi, ar svarstys įstatymą iš naujo, ar pritars prezidento pasiūlymams bei pataisoms.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.