Šių metų gruodį vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 2 punktais

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis šių metų gruodžio mėnesį buvo minus 6. Palyginti su lapkričio mėnesiu, jis padidėjo 2 procentiniais punktais.

Statistikos departamentas paskelbė, kad gruodžio mėnesį, palyginti su lapkričio mėnesiu, respondentai geriau vertino šalies ekonomikos ir savo namų ūkio perspektyvas: padaugėjo respondentų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties ir savo namų ūkio finansinės padėties gerėjimą. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, šiek tiek didesnė respondentų dalis optimistiškiau vertino savo galimybes nors kiek sutaupyti per ateinančius metus.

Gruodžio mėnesį 25 procentai respondentų teigė, kad namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 24 – kad pablogėjo, o 50 procentų respondentų atsakė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per metus nepasikeitė (lapkričio mėnesį atitinkamai 24, 23 ir 53 proc.). Vertindami savo šeimos finansinės padėties tikėtinus pokyčius per artimiausius 12 mėnesių 25 procentai respondentų nurodė, jog tikisi pagerėjimo, 21 – pablogėjimo (lapkričio mėnesį atitinkamai 21 ir 24 proc.). Pusė (51 proc.) apklaustųjų atsakė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius metus nesikeis.

Vertindami šalies ekonominę padėtį 29 procentai apklaustųjų teigė, kad ekonominė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 39 procentai – kad pablogėjo, o 31 procentas atsakė, kad padėtis per praėjusius 12 mėnesių nepasikeitė (lapkričio mėnesį atitinkamai 27, 40, 32 proc.). Gruodžio mėnesį 24 procentai respondentų tikėjosi, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėnesių pagerės, 31 procentas prognozavo pablogėjimą, 40 procentų teigė, kad padėtis išliks tokia pati (lapkričio mėnesį atitinkamai 21, 36 ir 40 proc.).

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime skyrėsi. Gruodžio mėnesį mieste jis buvo minus 4, kaime – minus 8. Palyginti su lapkričio mėnesiu, tiek miesto, tiek kaimo gyventojai šiek tiek optimistiškiau vertino šalies ekonominės ir savo namų ūkio finansinės padėties perspektyvas bei galimybę bent kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių.

Per metus vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 8 procentiniais punktais. Didžiausią įtaką vartotojų pasitikėjimo rodiklio pasikeitimui turėjo šalies ekonominės padėties vertinimas: per metus respondentų, prognozuojančių, kad šalies ekonominė padėtis pablogės, dalis padidėjo nuo 18 iki 31 procento, respondentų, prognozuojančių nedarbo lygio mažėjimą, dalis sumažėjo nuo 56 iki 41 procento. Respondentų, prognozuojančių namų ūkio finansinės padėties blogėjimą, dalis išaugo 9 procentiniais punktais.

Vartotojų nuomonių tyrimą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga. Tyrimas atliekamas apklausiant 1200 atsitiktinai iš Lietuvos Respublikos gyventojų registro atrinktų respondentų. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis – tai teigiamų ir neigiamų atsakymų į 4 klausimus (apie namų ūkio finansinės padėties, šalies ekonominės padėties, bedarbių skaičiaus kitimą (su priešingu ženklu) ir tikimybę sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių) balansų aritmetinis vidurkis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.