Lyderių dvikovoje pranašesnis buvo „Lietuvos rytas”

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) šiandien įvyko lietuvos grandų dvikova, kurią rezultatu 74:64 (16:21, 23:19, 19:13, 16:11) laimėjo namuose žaidę Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšininkai, nugalėję Kauno „Žalgirį” ir čempionate iškovojo devintąją pergalę.

Rungtynes puikiai pradėjo žalgiriečiai, kurie išsiveržė į priekį 8:2, o 5 taškus iš eilės pelnė Marcusas Brownas. Vis dėlto šeimininkai nepasimetė ir netrukus išlygino rezultatą – 10:10. Po minutės pertraukėlės Eurelijus Žukauskas įkrovė kamuolį iš viršaus ir kauniečiai susigrąžino persvarą – 12:10, o M.Browno tritaškis padidino skirtumą iki 5 taškų – 15:10. Iki pirmojo kėlinuko likus 2 minutėms Mindaugas Lukauskis pelnė 2 taškus (12:17). Ketvirčio pabaigoje abi komandos rinkosi pražangas, o žaidimas tapo kiek chaotiškas. Po pirmojo ketvirčio rezultatu 21:16 pirmavo kauniečiai.

Antrąjė ketvirtį tritaškiu pradėjo A.Jomantas, Jaredas Jordanas pelnė 2 taškus, o netrukus rezultatas tapo lygus – 23:23. Bet šeimininkams iniciatyvos perimti nepavyko, „Žalgiris” susigrąžino 5 taškų pranašumą – 30:25. Įpusėjus antrajam kėlinukui M.Brownas pelnė dešimtajį tašką, o kauniečiai pirmavo 32:27. J.Mačiulis užsidirbo trečiąją pražangą, o M.Petravičius sumetė abi baudas, sumažindamas savo komandos atsilikimą iki 4 taškų – 29:33. Agresyviai žaidęs M.Petravičius dar kartą pataikė dvi baudas ir rezultatas tapo lygus – 35:35. Neįtikėtiną metimą su pražanga pataikęs M.Brownas grąžino svečiams 3 taškų pranašumą – 38:35. Antrąjį ketvirtį dvitaškiu paskutinę sekundę užbaigė ir skirtumą iki minimumo sumažino M.Nielsenas – 39:40.

Trečiąjį kėlinuką dvitaškiu pradėjo ir savo komandą į priekį išvedė Chuckas Eidsonas – 41:40. Amerikietis netrukus pridėjo dar 2 taškus ir „Lietuvos rytas” pirmavo 45:40. „Žalgiris” kur kas dažniau klydo nei pirmoje rungtynių pusėje, o vilniečiai tuo naudojosi ir padidino skirtumą iki 6 taškų – 49:43. Ir toliau naudingai rungtyniavo Ch.Eidsonas, tempęs komandą paskui save. Sužaidus apie 6 minutes tas pats Ch.Eidsonas pataikė iš toli ir „Lietuvos rytas” pirmavo 52:43. Sėkmingai atkarpą sužaidęs D.Collinsas perėmė kamuolį ir pelnė 2 lengvus taškus, sumažindamas savo komandos deficitą iki 4 taškų – 48:52. Likus 40 sekundžių iki kėlinuko pabaigos, M.Petravičius pataikė abu baudos metimus, tačiau Paulius Jankūnas atsakė tritaškiu ir rezultatas tapo 55:53, bet ketvirtį tolimu metimu užbaigė J.Jordanas – 58:53.

Paskutiniajame kėlinuke beveik dvi minutes nei viena komanda negalėjo pelnyti taškų, tačiau Kenanas Bajramovičius po to pataikė tritaškį ir „Lietuvos rytas” pirmavo 61:53. M.Petravičiaus baudos metimai vilniečiams suteikė dviženklį pranašumą (63:53), bet tolimu metimu atsakė M.Brownas – 56:63. Čia pat kamuolį perėmė ir įspūdingu dėjimu ataką užbaigė Mindaugas Lukauskis – 65:56. Sužaidus beveik 6 minutes H.Price pataikė dvitaškį, padidindamas „Lietuvos ryto” pranašumą iki 11 taškų – 68:57. E.Žukauskas prametė du baudos metimus, o M.Lukauskis pelnė 2 sudėtingus taškųs – 70:57. Tiesa, 5 taškus be atsako belnę žalgiriečiai atgaivino viltis į rungtynes įnešti didesnę intrigą, o M.Brownas pataikė jau penktąjį savo tritaškį metimą, sumažindamas atsilikimą iki 8 taškų – 62:70. Susitikimo pabaigoje traumą patyrė D.Collinsas. Jis pats dar šlubčiodamas metė vieną baudos metimą ir jį pataikė, o antrąjį krepšininką pakeitęs įmetė J.Mačiulis – 64:70. Likus 45 sekundėm, P.Jankūnas turėjo puikią galimybė skirtumą sumažinti dar labiau, bet jo tolimas metimas skriejo pro šalį. H.Price pelnė 2 taškus ir nepaliko jokių vilčių žalgiriečiams kovoti dėl pergalės. Rungtynes „Lietuvos rytas” laimėjo rezultatu 74:64.

„Lietuvos rytas”: M.Petravičius – 15 (13 atk. kam.), H.Price – 12, Ch.Eidsonas – 11 (5 atk. kam.), M.Nielsenas ir M.Lukauskis – po 10, K.Bajramovičius – 6 (6 atk. kam.).

„Žalgiris”: M.Brownas – 24 (5/12 tritaškiai), D.Collinsas – 17 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), E.Žukauskas – 7 (3 atk. kam.), P.Jankūnas – 6 (5 atk. kam.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .