Putinas – nuoseklus lyderis, bet dar neaišku, kur tai nuves, sako Bushas

Prezidentas George’as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) ketvirtadienį sakė, kad JAV žurnalas Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną kaip nuoseklų lyderį išrinko „metų žmogumi“, bet tik laikas parodys, kur tas nuoseklumas nuves.
G.W.Bushas pajuokavo, kad jis ir V.Putinas dabar priklauso tam pačiam „Time“ klubui. Šis žurnalas V.Putiną išrinko žiniasklaidai įdomiausiu 2007-ųjų žmogumi, o G.W.Bushą – abu kartus, kai jis buvo išrinktas prezidentu, 2004-aisiais ir 2000-aisiais.

„Žinote, laukiu (progos) pasimatyti su juo per Metų žmonių susitikimą“, – per spaudos konferenciją juokavo G.W.Bushas.

„Manau, jie jį įtraukė todėl, kad jis yra nuoseklus lyderis. Esminis klausimas yra toks: kur tas nuoseklumas nuves? Kaip šalis atrodys po 10 metų?“ – sakė jis.

JAV ir Rusijos santykiai šiuo metu yra įtempti. Vašingtonas kritikuoja Maskvą dėl demokratinių reformų stabdymo, o Rusija pyksta dėl JAV ketinimų Europoje dislokuoti priešraketinio skydo elementus.

Nesutarimai dėl Irako karo, Kosovo nepriklausomybės ir sankcijų Iranui taip pat pakenkė šių lyderių santykiams, kurie prasidėjo garsiuoju G.W.Busho pareiškimu 2001 metais, kad jis pažiūrėjo V.Putinui į akis ir pamatė jo sielą.

„Žinoma, tikiuosi, jog Rusija yra tokia šalis, kuri supranta, kad reikia stabdžių ir atsvarų, laisvų ir teisingų rinkimų ir gyvybingos spaudos, – sakė JAV prezidentas. – Kad jie supranta, jog žmogaus teisėmis ir žmogaus orumu pagrįstos Vakarų vertybės yra tokios vertybės, kurios nuves prie geresnės šalies. To tikiuosi“.

Savo kalboje prezidentas sakė nežinąs, ar taps V.Putinas Rusijos vyriausybės vadovu, pabrėždamas, kad jo galimą premjerystė nebuvo aptariama per JAV ir Rusijos lyderių pokalbius.

Bet G.W.Bushas pažymėjo, jog jam „įdomu, koks bus – ar nebus – Vladimiro Putino vaidmuo“.

G.W.Bushą taip pat domina, į ką bus panaši Rusijos užsienio politika esant naujam prezidentui, su kuriuo JAV lyderis tikisi susitikti kitais metais du kartus.

Amerikos politologas Davidas Satteras (Deividas Sateras) mano, jog JAV lyderio atsargumą vertinant V.Putino veiklą prezidento poste galima paaiškinti tuo, kad „Baltieji rūmai kažko tikisi“.

„Bushas per visą savo prezidentavimo laikotarpį labai atsargiai kalbėjo apie Rusiją ir padarė viską, kas įmanoma, kad duotų suprasti, jog jo asmeniniai santykiai su Putinu – svarbiausia“, – mano politologas.

Žurnalo „Time“ vyriausiasis redaktorius Richardas Stengelis (Ričardas Stengelis) paaiškino, jog V.Putinas buvo išrinktas todėl, kad „pademonstravo nepaprastas lyderio savybes ir chaoso apimtą šalį pavertė stabilia šalimi“, – pridūrė jis.

Žinoma, pridūrė E.Stengelis, „jis pavojingas ta prasme, kad jam nerūpi nei piliečių laisvės, nei žodžio laisvė“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.