Per žiemos šventes gyventojai dažniausiai nukenčia nuo gaisrų ir vagišių

Per žiemos šventes gyventojams dažniau nei įprastai žalos pridaro gaisrai ir vagišiai. Tikimybė būti apvogtam ar patirti nuostolių dėl gaisro švenčių laikotarpiu padidėja net kelis kartus, rodo kompanijos „Lietuvos draudimas“ statistika.

„Artėjant šventėms ir jų metu gyventojai stengiasi prišildyti namus, kad juose būtų malonu leisti laiką. Tuomet dažniausiai ir išaiškėja priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimai bei šildymo įrengimų trūkumai, dėl kurių gaisrai kyla dažniausiai. Taip pat per šventes daugelis namus puošia žvakutėmis ir įvairiaspalvėmis elektros lemputėmis, kuria židinius, todėl kita nelaimių priežastis – neatsargus elgesys su ugnimi ir netvarkinga elektros įranga“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

Pasak jo, gaisrų padarytų žalų skaičius Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu padidėja dvigubai, o vidutinė nuostolių suma siekia 11,5 tūkst. litų. Tai beveik 10 kartų didesni nei gamtos jėgų, užpylimo ar vagystės metu patiriami nuostoliai.

G. Matiukas pataria iš namų išvykstantiems nepamiršti ne tik dovanų draugams ir artimiesiems, bet ir patikrinti, ar išjungti visi buitiniai prietaisai, ar neliko balkone lengvai užsiliepsnojančių daiktų, kuriuos uždegtų kaimyno paleista petarda.

Kita šventiniu laikotarpiu itin aktuali rizika – vagystės. „Tokiu metu gana dažnai namai lieka tušti – žmonės išvyksta lankyti giminaičių, švęsti ar sutikti Naujųjų svetur. Tuo skuba pasinaudoti vagišiai“, – sakė “ G. Matiukas. Jo teigimu, po švenčių pranešimų apie patirtus nuostolius dėl vagysčių padaugėja beveik tris kartus, o vidutinė žala siekia apie 3,3 tūkst. litų.

Viešosios policijos Vilniaus apsaugos skyriaus viršininko pavaduotojas komisaras Algis Iljeitis priminė, kad gyventojams savo turto saugumu, ypač per šventes, svarbu pasirūpinti kompleksiškai – ne tik apsidrausti, pasirūpinti tinkamomis durimis ir langais, bet ir įsivesti signalizaciją, įsigyti langų fiksatorius ar apsaugines žaliuzes.

Per dešimt 2007 m. mėnesių bendrovė „Lietuvos draudimas“ sureguliavo apie 64 tūkst. žalų – tai beveik 20 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Atlygintų nuostolių vertė šiemet buvo 159 mln. litų, o 2006 m. tuo pačiu laikotarpiu – 118 mln. litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.